Citizens vyzvú v boji o prvú trofej sezóny Wolves

Majster Premier League sa tentoraz nepredstaví na turnaji v Amerike, ale v exotickej Ázii, kde sa posnaží získať prvú minitrofej v novej sezóne.

Tento plán budú chcieť Pepovi Guardiolovi narušiť ďalšie tri zaujímavé mužstvá z najprestížnejšej ligy sveta – nevyspytateľný Wolverhampton, ambiciózny West Ham a Newcastle s Martinom Dúbravkom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Leto je pre všetkých priaznivcov futbalu veľmi náročné obdobie. Ligové súťaže sa nehrajú a tento rok navyše nie sú ani majstrovstvá sveta, či Európy. Všetci tak netrpezlivo očakávame začiatok sezóny a na to, kedy sa rozbehne ligový kolotoč, či už v Nemecku, Anglicku, Španielsku, alebo Taliansku.

Aby sme vám toto “hluché” obdobie bez futbalu trochu spríjemnili a skrátili, ponúkame vám vo vysielaní prípravný turnaj štyroch anglických celkov v Ázii. Prvé dva semifinálové zápasy sa budú hrať v Nanjingu v olympijskom športovom centre.

V sobotu sa mužstvá presunú do Šanghaja. Na futbalovom štadióne Hongkou si to celky, ktoré sa veľmi dobre poznajú z domácej súťaže, rozdajú o tretie a o prvé miesto. Superfavoritom turnaja, v ktorom však primárne nepôjde o triumf, ale predovšetkým o vyskúšanie rôznych taktík a najmä nových hráčov, bude samozrejme víťaz Premier League z Manchestru.

“Sky Blues” nie sú podľa očakávania na prestupovom trhu najaktívnejším celkom. Pep Guardiola urobí pred novou sezónou v kádri iba pár kozmetických zmien. Najväčšou stratou je pre neho odchod dlhoročného kapitána Vincenta Kompanyho, ktorý sa po sérii náročných zranení rozhodol ukončiť futbalový život v Anglicku a vrátil sa domov do Anderlechtu, kde bude hrajúcim trénerom.

Špekuluje sa aj o odchode Nicolasa Otamentiho, takže Pep Guardiola bude musieť vystužiť najmä zadné rady. Bývalý tréner Barcelony, či Bayernu Mníchov už stihol podpísať svojho krajana Rodriho z Atlética Madrid za rekordných 70 miliónov eur. Okrem neho bude bledomodrý dres od novej sezóny obliekať aj ľavý obranca Angeliňo a americký brankár Zack Steffe. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rodri manchester city

Manuela Pellegriniho čaká pred novou sezónou náročnejšia úloha. Klub opustil jeden z najlepších útočníkov West Hamu za niekoľko posledných rokov Marko Arnautovič, ktorému zavoňali peniaze a prestúpil do čínskej Super League. Odišiel aj Edimilson Fernandes, Lucas Pérez a “neposlušný” Samir Nasri. Najvýraznejšou posilou klubu z Londýna je zatiaľ Pablo Fornals z Villarrealu.

Minuloročný nováčik a zároveň jedno z prekvapení ligy bude mať v tejto sezóne ešte väčšie ambície. Nuno Espírito Santo sa totiž bude chcieť s vlkmi kvalifikovať do pohárovej Európy. Štyridsaťpäťročný Portugalčan však zatiaľ do klubu nepriviedol žiadnu posilu a čas sa kráti.

Najmenej čitateľný tím zo všetkých účastníkov bude Dúbravkov Newcastle. Straky prišli o najväčšiu osobnosť v tíme, ktorou bol bez debaty tréner Rafael Benítez. Vedenie nedokázalo so Španielom nájsť spoločnú reč a ten sa podobne ako Arnautovič presťahoval do Číny, kde opäť spojil sily s Marekom Hamšíkom. Na príchod nového trénera, ktorý si tím poskladá podľa svojich predstáv, sa stále čaká.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Premier League Asia Trophy

Program zápasov

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

11:00 na DIGI Sport 4 Boj o 3. miesto: Newcastle United – West Ham United (komentuje M. Skáčik)
13:30 na DIGI Sport 4 Finále: Wolverhampton Wanderers – Manchester City (M. Skáčik)