Štyria hráči, ktorých odporúčame kúpiť

Nasledujúce týždne budú v našich top štyroch európskych ligách patriť tuhým bojom o tituly, záchranu či kvalifikovanie sa do pohárov. Po oslavách a po uschnutí majstrovského šampusu sa opäť médiami rozprúdia diskusie o tom, kto, kam a za koľko „možno“ prestúpi. 

Mnohí futbaloví fanúšikovia majú toto obdobie veľmi radi. Ani sa nečudujeme, veď zaujímavých  a na trhu žiadaných artiklov bude opäť požehnane. Poďme si preto posvietiť na hráčov, ktorí v doterajšom priebehu sezóny najviac zaujali.  Práve o nich bude v lete enormný záujem.

Luka Jovič (Eintracht Frankfurt)

Frankfurt bojuje o Ligu majstrov a rozhodne to nie je náhoda. Po odchode trénera Kovača do Bayernu sa očakávaný ústup z pozícii nedostavil. Ba práve naopak. Eintracht získal viacerých zaujímavých hráčov s tým, že nad všetkými vyčnieva 21-ročný Srb Luka Jovič. Odchovanec CZ Belehrad má prsty v góle v priemere každých 80 minút. Viac presných zásahov si v doterajšom priebehu Bundesligy pripísal iba absolútny strelecký kráľ Robert Lewandowski.

O služby útočníka s prezývkou „srbský Falcao“ sa doslova trhajú veľkokluby ako Barcelona, Real Madrid, Bayern či Chelsea. Luka nepatrí franfurtským orlom, ale lisabonským. Benfica si tak v lete môže prísť na svoje. Prestupová čiastka sa odhaduje na približne 75 milónov eur. Pokračovanie vo Franfurte? Vylúčiť ho nemôžeme, no šanca je len minimálna a to v prípade, že by sa Eintrachrt predral do Ligy majstrov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Declan Rice (West Ham)

Kladivári v poslednej dekáde urobili dosť krokov smerom k prieniku medzi absolútnu anglickú ligovú špičku. Nový štadión, zveľadenie kádra, upratovanie v klubových štruktúrach – to všetko sú znaky toho, že West Ham je na dobrej ceste. Pred predstaviteľmi klubu bude ale počas leta stáť ďalšia veľká výzva a rozhodnutie musí byť opäť správne. Také, ktoré by modelovanie dlhodobého klubu z užšej špičky neohrozilo. Hovoríme o talente menom Declan Rice.

Čerstvý anglický reprezentant (ako mládežník reprezentoval Írsko) je dôležitým členom zostavy The Hammers. Na pozícii „šestky“ patrí k najväčším prospectom na svete. V kuloároch sa už pošuškáva, že zaostrenie oka už urobil Guardiola. Na Etihad totiž pomaly ale isto potrebujú riešiť post Fernandinha, ktorý samozrejme nemladne. West Hahu sa však v decembri podaril skvelý ťah, a síce, podpis novej zmluvy s Ricom do roku 2024.  Rozhodne postoj hráča. Má dve možnosti. Prvou je budovanie lepších zajtrajškov na London Stadium, druhou odchod ku gigantovi, s ktorým je dosiahnuteľnosť vyšších cieľov zaručená a okamžitá.

Nicolo Barella (Cagliari)

Po absencii na predchádzajúcom svetovom šampionáte sa v Taliansku hľadajú adepti, ktorí sa chopia reprezentačného žezla spoľahlivejšie. Je pravda, že Squadra Azzurra aktuálne nedisponuje takou kvalitou ako pred 10 či 15 rokmi, ale aj tak je na scéne viacero hráčov, ktorí naznačujú svitanie na lepšie časy. Jedným z nich je Nicolo Barella, 22-ročný stredopoliar priemerného Cagliari.

V sobotu 23. marca premenil tento Sardínčan svoj piaty reprezentačný štart na prvý gól v národnom drese. Tréner Roberto Mancini po asociačnom termíne novinárom naznačil, že práve Barella má potenciál na to, aby sa stal v krátkom čase ťahúňom jeho mužstva. Líderstvo má v sebe, veď nie nadarmo ho experti štýlom prirovnávajú k Stevenovi Gerrardovi. Na doplnenie, prestupová čiastka sa odhaduje na takmer 50 milónov eur.  Najhorúcejším záujemcami sú londýnske kluby Arsenal a Chelsea.

Junior Firpo (Betis)

V súčasnom futbale sa mimoriadne veľký dôraz kladie na univerzálnosť hráčov obhospodarujúcich krídelné priestory. Krajní obrancovia potrebujú oveľa väčšie technické zručnosti, dynamickosť a kombinačnosť ako trebárs pred 20 rokmi. Akvizícia ľavého beka svetových kvalít si vyžaduje extrémne presné oko. Týmto kritériám jednoznačne vyhovuje Junior Firpo z Betisu Sevilla.

Rodák z Dominikánskej Republiky sa v 22 rokoch stal pre Verdiblancos jedným z kľúčových hráčov. Nepotreboval na to dlhé mesiace, po preradení z béčka po odchode Durmisiho do Lazia vhupol do základnej zostavy prakticky okamžite. Real Madrid je v prípade odchodu Marcela pripravený položil na stôl 50 miliónov eur. V takejto výške je totiž stanovená výkupná klauzula za Juniora. Leto bude na Bernabéu turbulentné a očakáva sa veľké nakupovanie. Ak neskončí sevillský talent v hlavnom meste, prihlási sa niekto iný. Supov lietajúcich nad jeho hlavou je viac než dosť.