Súboj kandidátov na škótsky titul

Po minulosezónnej dominancii Celticu, ktorý základnú časť vyhral s pohodlným 13-bodovým náskokom a v nadstavbe si dokráčal k titulu s odstupom deviatich, je tento ročník škótskej Premiership výrazne dramatickejší.

Obhajcu titulu delí od mestského rivala Rangers len lepšie skóre a od tretieho Kilmarnocku bod. I keď, treba dodať, že má k dobru ešte dohrávaný zápas 15. kola, v ktorom 30. januára privíta doma o majstrovskú skupinu bojujúci St. Johnstone.

Jednoznačným šlágrom 22. kola je tak práve súboj, v ktorom si sily zmerajú prenasledovatelia zelenobielych, Kilmarnock hostí v Ragby Parku Rangers.

Domáci sa po výprasku od Celticu (1:5) otriasli, v nasledujúcich štyroch ligových zápasoch trikrát vyhrali a raz remizovali, no nebyť tejto nečakanej deľby bodov na trávniku o záchranu bojujúceho Hamiltonu, vstupovali by do tohto duelu ako lídri súťaže.

Obdobne sú na tom však aj zverenci legendárneho Stevena Gerrarda, ktorí síce nenašli premožiteľa už šesť zápasov, no zbytočné remízy s tímami z dolných priečok tabuľky (s Dundee 1:1 a s Hibernian 0:0 a 1:1) ich obrali o možnosť byť v tabuľke na čele.

Víťazstvo v šlágri kola by mohlo výrazne naznačiť, aké sú šance oboch tímov prehovoriť do boja o majstrovskú trofej. No odhadnúť, kto ho dosiahne, je pri pohľade na predchádzajúce vzájomné stretnutia mimoriadne náročné.

V rokoch 2017 a 2018 sa tímy stretli až sedemkrát (6x v lige, 1x v Ligovom pohári) a z výhry sa tešili zhodne dvakrát a tri razy odchádzali z trávnika s deľbou bodov. Tou sa skončil aj zatiaľ posledný zápas, keď sa v Ibrox Stadium zrodil výsledok 1:1.

Bitkou kandidátov na titul Kilmarnocku s Rangers vás bude v stredu večer sprevádzať Filip Mentel.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.