TOP 5 a TOP 5 z TOP 4 (1. časť)

Podľa titulku by ste si mohli myslieť, že ide o nejaký vzorec na výpočet doby tuhnutia kyseliny muškátovej ponorenej v amoniakovom roztoku, ale nie je to tak. To čo som napísal je totálna hlúposť.

V skutočnosti v nasledujúcich riadkoch pôjde o TOP 5 pozitív a TOP 5 sklamaní doterajšieho priebehu TOP 4 európskych futbalových líg.  Dosť bolo divného intra, poďme k veci:

TOP 5 pozitív

1. Krok Starej dámy bez barlí a s Ronaldom

Ak vás nazývajú Stará dáma, tak existuje veľký predpoklad, že sem tam potrebujete podporu pri udržiavaní stability. V Turíne však žiadnu geriatrickú pomoc nepotrebujú, pretože vstup do novej sezóny slávny Juventus zaznamenal mimoriadne presvedčivý.

Aj napriek streleckému útlmu CR7-ičky v úvodných kolách, úradujúci majster Serie A ešte neprehral. Z 33 možných bodov si Bianconeri pripísali 31 a solídne zmobilizovaná konkurencia je tak znova odsúdená iba na dýchanie na chrbát.

Niečo vdýchol aj Ronaldo. Podľa jeho krajana a spoluhráča Joaa Cancela sa všetci hráči chcú priblížiť posile z Madridu, vďaka čomu sa posúvajú na vyšší level aj oni sami. Nenápadné, ale mimoriadne dôležité.

V Turíne sa poniektorí báli Ronaldovho individualizmu. Realita? Portugalčan je skôr barlou, o ktorú sa môžu v prípade potreby všetci oprieť.

 

 

2. Hodená rukavica priletela z Dortmundu

Pred štartom budesligovej sezóny sme špekulovali, či sa nájde niekto, kto bude schopný potrápiť Bayern v bitke o titul. Za nami je ešte iba 10 kôl, ale pokojne môžem napísať, že vyzývateľ (minimálne jeden) sa našiel.

Borussia Dortmund si od posledného primátu v roku 2012 prešla obdobiami ako na hojdačke. Watzkeho trénerské výbery neboli najlepšie. Pridali sa zranenia, horšia forma ťahúňov. S príchodom Luciena Favreho sa však veci až nečakane hladko otočili.

Žltočierny gigant z Westfálska ešte neprehral. Jeho hra má hlavu aj pätu. Ofenzívne turné v úvode sezóny režíruje trio Reus-Paco-Sancho. Hneď ďalšie vystúpenie bude veľavravné, jeho názov je Der Klassiker. Pódiom bude Signal Iduna Park, lístky už nie sú, hodená rukavica na scéne áno.

 


3. Vzbura odpisovaných v LaLige

V Španielsku je síce na čele Barcelona, čo neprekvapuje ani pastierku oviec zo Spišskej Starej Vsi, ale na ďalších postoch v prvej desiatke to vyzerá revolučne.

Po 11. kole je druhý mestský súrodenec Espanyol, iba štyri body na lídra stráca priebežne piaty Alavés a v prvej polovici tabuľky nájdeme aj Levante, Getafe a Valladolid.

Urobili súdruhovia v Hispánii niekde chybu? Nie. Chyba to nie je, ba práve naopak. LaLige vzbura trpaslíkov môže len pomôcť.

 


4. Big Six v Premier League

Termín „veľká šestka“ ostával v posledných rokoch svojmu významu dlžný. Aktuálne je to však v Premier League namiešané výborne. Trio ManCity, Liverpool a Chelsea ešte neprehralo. Arsenal sa neočakávane rýchlo vzchopil, Manchester United sa takisto prebral po septembrovej letargii a zabudnúť nemôžeme ani na neposilnený, alebo stále kvalitný Tottenham.

Šesť najbohatších klubov je na pozitívnej vlne a tak sa máme na čo tešiť. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, v závetrí čakajú hladné sršne, čerešne a karamelky.

 


5. Tí, ktorí si potykali s formou

Takto by vyzerala ideálne 11-tka TOP 4 európskych líg:

Ederson

Cancelo – Van Dijk – Romagnoli – Alonso

T. Hazard – E.Hazard – Sancho – Sterling

Ronaldo – Suárez

Nesúhlasíte? Budeme radi, ak sa o svoje postrehy podelíte v komentároch pod statusom na našom facebooku DIGI Sport TV.