Tottenham v opakovanom zápase FA Cupu proti oživenému Boro

Už prvý zápas naznačil, že zverenci Josého Mourinha to nebudú mať proti Middlesbrough vôbec jednoduché. Hoci pohľad na tabuľku druhej ligy pasoval do úlohy favorita prvoligistu, Boro po nástupe Jonathana Woodgata očividne ožilo.

Portugalský manažér tak bol zrejme nakoniec rád aspoň za to, že sa londýnskemu tímu podarilo vyrovnať a o postup do 4. kola FA Cupu zabojuje v opakovanom zápase.

Na domácom štadióne budú opäť papierovými favoritmi kohúti, ktorí FA Cup zdvíhali nad hlavu už osemkrát, tí však momentálne na víťazstvo vo všetkých súťažiach čakajú už štyri zápasy, keď sa naposledy z výhry tešili ešte “na Štefana” minulého roka. Navyše, vysporiadať sa budú musieť s absenciami hráčov ako Kane, NDombelé, Sissoko, Davies, či  Lloris.

Naopak hostia sú aktuálne pri chuti, okrem remízy s Tottenhamom zaznamenali v lige štyri výhry a jednu deľbu bodov a ťahajú tak šnúru šiestich zápasov bez prehry. A finalista FA Cupu z roku 1997 ju bude chcieť natiahnuť aj v Londýne.

S určitosťou môžeme už teraz povedať, že jeden z týchto klubov skončí v pohári horšie, ako v minulej sezóne, v ktorej sa oba dostali do štvrtého kola. Kto ním bude sa dozvieme od 21:00 v priamom prenose DIGI SPORT 1 spolu s komentátorom Karolom Jakubovičom.