Tri dohrávky na pondelok

Ďalší futbalový víkend zavŕšime už tradične dohrávanými stretnutiami. V Anglicku sa pozrieme na súboj bývalých účastníkov Premier League, v Taliansku nás čaká šesťbodový duel o záchranu a v Nemecku budeme svedkami merania síl medzi prepadávajúcim sa Bochumom a minulosezónnym bundesligistom.

2. Bundesliga

O bodku za 12. kolom 2. Bundesligy sa postarajú Bochum a Norimberg. Prepad domáceho tímu naďalej pokračuje, veď v sezóne 2017/18 skončil šiesty, v nasledujúcej jedenásty a v tej aktuálnej mu so ziskom len deviatich bodov patrí až predposledná sedemnásta priečka.

Veľa dôvodov na radosť ale nemajú ani v Norimbergu. Minulosezónny bundesligista je momentálne deviaty a jeho strata na vedúce duo je pred touto dohrávkou až jedenásťbodová. Oba tímy za ostatných päť zápasov vyhrali len jediný raz, dočká sa jeden z nich konečne opäť trojbodového zápisu?

Bochum – Norimberg (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Serie A

V talianskej Serie A nás v pondelok večer čaká záchranársky súboj s nálepkou šesťbodový. Domáci SPAL je totiž aktuálne so ziskom siedmich bodov predposledný, hostia z Janova majú na konte ešte o dva body menej a uzatvárajú ligový pelotón.

Klub zo Stadio Paola Mazzu dokázal v desiatich zápasoch vyhrať dvakrát a raz remizovať, Sampdoria si pripísala jediný triumf a dve deľby bodov. Bude sa dnes večer tešiť jednooký alebo slepý?

SPAL – Sampdoria (R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship

V máji 2018 sa Stoke City rozlúčilo s Premier League výhrou na trávniku Swansea, v nasledujúcej sezóne si uhralo v Championship aspoň šestnáste miesto, no v aktuálnom ročníku to s domácimi vyzerá zle-nedobre. Posledné 24. miesto a zisk len 8 bodov zo 14 zápasov je pre bývalého prvoligistu biednou vizitkou. Ak k tomu pripočítame s 13 zásahmi druhú najslabšiu ofenzívu celej súťaže a s 25 inkasovanými gólmi štvrtú najhoršiu defenzívu, Stoke bude mať čo robiť, aby sa budúci rok neprepadlo ešte o súťaž nižšie.

Ani v pondelkovej dohrávke 15. kola sa od The Potters príliš body neočakávajú. Ich súperom totiž bude ambiciózny West Bromwich, ktorého výhra v tomto zápase vráti na prvú priečku tabuľky, na ktorú aktuálne stráca bod. V minulej sezóne WBA vyhralo v oboch stretnutiach a očakáva sa, že svoju víťaznú šnúru proti Stoke natiahne dnes na tri zápasy v rade.

20:55 PREMIER SPORT Stoke City – West Bromwich Albion (K. Jakubovič)