Turnaj majsteriek sa začína aj pre obhajkyňu

Elina Svitolinová začne proti Češke Karolíne Plíškovej.

Elitné hráčky sa možno prekvapivo stretli naposledy ešte pred rokom. Práve v Singapure, kde vyhrala Ukrajinka. Celková bilancia však hovorí v prospech Karolíny, ktorá vedie vo vzájomných stretnutiach 5:3.

Pre Karolínu Plíškovú je to štvrtá účasť na turnaji. Pri premiére vypadla v skupine, kým ostatné dve účasti premenila na semifinále. Do Šenčenu prišla oddýchnutá, posledný zápas odohrala pred mesiacom v Pekingu.

Rodáčka z Odessy sa po US Open herne trápi. Ázia jej nesadla, prehrala s Mladenovičovou, Bouzkovou, Riskeovou, Bertensovou a Kudermetovovou. Tých mien je jednoducho priveľa. Predovšetkým naposledy v Moskve proti Kudermetovovej pôsobila podľa mňa miestami odovzdane, ako keby potrebovala oddych, ktorý si dopriala Češka.

TIP KOMENTÁTORA: Plíšková v dvoch setoch

Konečne sme sa dočkali. Je tu vôbec prvý zápas medzi Simonou Halepovou a Biancou Andreescuovou.

Bez ohľadu na to, ako pre Biancu dopadne Turnaj majsteriek, táto sezóna je o rumunskej Kanaďanke, alebo ak chcete, kanadskej Rumunke. Ak niekto váha aj pri pohľade na jej bilanciu na harde 45/5, tak definitívne za všetko hovorí šnúra 17 výhier za sebou. Čo však udivuje mňa je, že v 19 rokoch nastupuje na kurt mimoriadne sebavedomá a ničí aj súperky z top 10. Po 8 víťazstvách prišla prehra až s Osakovou a aj to bolo v troch setoch a o pár loptách.

Pri Simone je vždy otázne zdravie. Bojovať bude s Biancou a možno aj s vlastným telom, ktoré ju vlani o Turnaj majsteriek obralo. Teraz medzi najlepšou osmičkou nechýba, ale jej prípadne víťazstvo by som prirovnal k Svitolininmu z minulého roka. Vieme, že je skvelá, no asi by to bolo prekvapenie. Obzvlášť po tom, ako sa po víťaznom Wimbledone herne trápila.

TIP KOMENTÁTORA: Andreescuová v dvoch setoch

WTA Turnaj majsteriek Šenzen na DS5

štvorhra
09:00 T. Babosová / K. Mladenovicová – H. Chan / L. Chan (komentuje D. Kríž)
15:00 DS5 E. Mertensová / A. Sabolenková – A. Groenefeldová / D. Schuursová (D. Pavlík)

dvojhra
11:30 DS5 Kar. Plíšková – E. Svitolinová (D. Kríž)
13:00 DS5 B. Andreescuová – S. Halepová (D. Pavlík)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Máte otázku pre našich komentátorov. Môžete ju poslať cez sekciu FAN alebo cez formulár nižšie. Stačí si len zvoliť nick a prihlásiť sa…