UFC 257: Poirier vs. McGregor

Už dnes v noci zo soboty na nedeľu nás čaká prvý číslovaný turnaj roka. Hlavným zápasom večera je dlhoočakávaná odveda medzi Dustinom Poirierom a Conorom McGregorom.

Na úvod sezóny sme si zrejme nemohli priať lepší zápas. Zápasy Dustina Poiriera i legendárneho Conora McGregora patria k tým najatraktívnejším vôbec. Obaja bojovníci sa už v minulosti stretli, na UFC 178 predviedol McGregor dominantný výkon a svojho súpera skolil za 106 sekúnd.

Odvtedy prešli obaja zápasníci kus cesty. Poirier je stálicou ľahkej váhy, za posledných päť rokov prehral iba dva zápasy. V roku 2016 nestačil na Michaela Johnsona, v septembri prehral titulový zápas s najlepším zápasníkom svojej váhovej kategórie Khabibom Nurmagedovom.

Okrem toho si však poradil s takými menami, ako sú Eddie Alvarez, Justin Gaethje, Anthony Pettis, Max Holloway, či naposledy Dan Hooker. Mimochodom aj Hooker sa dnes objaví na hlavnej karte, po súboji s Michaelom Chandlerom si bude chcieť vypýtať zápas s víťazom hlavného duelu.

Dnes to bude zaujímavé z viacerých dôvodov. V oktagone na seba narazia dvaja ľaváci, čo sa samozrejme stáva iba veľmi zriedka. Ľaváci majú výhodu v súbojoch s pravákmi, s ktorými sa stretávajú v 90 percentách zápasov. Na pravákov pilujú aj svoju techniku a snažia sa využiť svoje silné zbrane. V zápase proti ďalšiemu ľavákovi ale o túto výhodu prichádzajú.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Aj dnes bude favoritom na víťazstvo najznámejší bojovník tohto športu na svete. Má lepšiu techniku a vo svojom repertoári má aj viacero alternatív. Napriek tomu, že svoje zápasy rád vyhráva v postoji, má výbornú defenzívu a nestratí sa ani na zemi. Tam ho ale dostanú iba tí najlepší.

Dustin sa o to určite nebude pokúšať, pretože zem je jeho slabinou. Tou ďalšou je, že v zápasoch pomerne dosť riskuje. McGregor je známy tím, že súperov sleduje, skúša a postupne ich láka do pasce. Práve Poirierova zbrklosť môže byť v tomto zápase rozhodujúca.

Okrem hlavného zápasu sa môžeme tešiť aj na vyššie spomínanú bitku Hooker – Chandler. Československých fanúšikov bude zaujímať aj tretí zápas Macha Muradova v bojovej Lige majstrov, v ktorom si zmeria sily s Američanom Andrewom Sanchezom. Uzbecký bojovník s “českým srdcom” sa pokúsi o tretie víťazstvo.

01:00 PS UFC 257 FIGHT ISLAND Abu Dhabí

MAIN CARD – 04:00
Poirier vs McGregor 2
Hooker vs Chandler
Eyes vs Calderwood
Rodriguez vs Ribas
Sanchez vs Muradov

PRELIMS – 02:00
Tsarukyan vs Frevola
Tavares vs Carlos Junior
Pena vs McMann
Rountree vs Prachnio

EARLY PRELIMS – 01:00
Lentz vs Evloev
Albazi vs Zhumagulov
(komentujú M. Petrgál , R. Kmeťo)