V Šen-čene česká nedeľa, na úvod Kvitová proti Osakovej

Dnes o 9:30 odštartujú MS WTA pre rok 2019. Premiérovo v čínskom Šen-čene.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Ako prvé prídu na rad dámy v Červenej skupine. Šampionát otvorí duel medzi Petrou Kvitovou a Naomi Osakovou. Pôjde o reprízu tohtoročného finále Australian Open. Češka je v 29 rokoch vôbec najstaršou účastníčkou MS WTA, Japonka reprezentuje mladú krv.

Práve Osaková prichádza na šampionát v najlepšej forme – po zisku titulov v Osake a Pekingu ťahá sériu 10 výhier. Naopak, Češka mala v posledných mesiacoch problémy so svojou ľavou rukou. Na veľkom fóre sa ale vie nakopnúť.

Tip komentátora: Výhra Osakovej v 2 setoch

Ďalším singlovým zápasom programu bude súboj Ashleigh Bartyovej a Belindy Benčičovej. Obe dámy na šampionáte debutujú. Kým svetová jednotka si zaistila MS ako prvá, Benčičová sa stalo po triumfe v Moskve poslednou istou účastníčkou. Premiérový vzájomný duel má miernu favoritku v osobe Bartyovej, na šampionáte ale každoročne nie je núdza o prekvapenia.

Tip komentátora: Výhra Bartyovej v 3 setoch

V našich priamych prenosoch uvidíte po skončení singlového programu aj štvorhru. Na DIGI Sport 5 sú v nedeľu na programe dva deblové zápasy, v oboch prípadoch s českou účasťou:

13:30 Sie-Su Wej/Strýcová – Stosurová/Čang Šuaj

15:30 Dabrowská/Xu – Krejčíková/Siniaková

Užite si úvodný šampionátový deň na DIGI Sport! Komentujú Dávid Pavlík a Dominik Kríž.