V Číne ide o tuhého, víkend určí víťazky Turnaja majsteriek

V čínskom Šen-čene je v sobotu na programe už semifinálová fáza. V akcii bude singlová i deblová svetová jednotka.

V súboji Belindy Benčičovej a Eliny Svitolinovej je papierovou favoritkou Ukrajinka. Tá ťahá sériu 9 šampionátových výhier. Zdá sa, že povrch v Šen-čene jej pomalosťou dokonale sadol, čo si postupne odniesli Plíšková, Halepová i Keninová. Pre Benčičovú je semifinále zaslúženou odmenou za skvelú sezónu a v sobotu nebude mať čo stratiť. Otáznikom môže byť v dlhých a behavých výmenách problémové ľavé chodidlo.

Tip komentátora: Výhra Svitolinovej v 2 setoch

Druhé singlové semifinále prinesie súboj koncoročnej svetovej jednotky a dvojky. Bartyová vedie vo vzájomnej bilancii 3:2, k triumfu sa preslajzovala aj v tohtoročnom finále v Miami. Práve cez slajzy by mohla rozpohybovať vysokú Češku, ktorá môže mať v nohách ešte piatkovú drámu s Halepovou. Do semifinále sa ale na MS WTA dostala Plíšková už po tretí raz v rade, prejde konečne aj do finále?

Tip komentátora: Výhra Bartyovej v 3 setoch

V sobotu nevynecháme ani štvorhru. V boji o post koncoročnej jednotky si postupom do semifinále výrazne pomohla Barbora Strýcová. So Sie-su Wej sú podľa renkingu kandidátkami na titul. Hrýzť by počas víkendu mali predovšetkým Mladenovičová s Babosovou.

Sledujte víkendové vyvrcholenie MS WTA v Šen-čene na DIGI Sport 5!

Semifinále – priame prenosy na DS5 (sobota 2.11.)
dvojhra

11:30 B. Benčičová – E. Svitolinová (komentuje M. Vaňous)
13:00 A. Bartyová – Kar. Plíšková (D. Pavlík)

štvorhra
09:00 T. Babosová / K. Mladenovicová – S. Stosurová /S. Zhang (M. Vaňous)
14:30 A. Groenefeldová / D. Schuursová – Sie-su Wei / B. Strýcová (D. Pavlík)

Máte otázku pre našich komentátorov. Môžete ju poslať cez sekciu FAN alebo cez formulár nižšie. Stačí si len zvoliť nick a prihlásiť sa…