V hlavnom meste tenisu uvidíme ďalšie El Clásico

Londýn. Stará klasika hovorí, že je to mesto zlého jedla, ešte horšieho počasia a Mary Poppinsovej. Iná klasika hovorí, že je to hlavné mesto tenisu: hrá sa tam turnaj v Queense, Wimbledon a na záver roka aj absolútny vrchol sezóny – Turnaj majstrov. 

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Edícia 2018 bude mať takisto svoje špecifiká. Zo štyroch najlepších hráčov príde iba polovica. Juan Martín Del Potro, ktorý sa mohol vrátiť po 5 rokoch, kvôli zlomenému jabĺčku ukončil sezónu a zranenie nepustilo ani Rafaela Nadala, ktorému titul z TM naďalej chýba.

Naopak, dvaja veteráni zažijú svoj debut. 32-ročný Kevin Anderson a 33-ročný John Isner mali životnú sezónu. Účasť v Londýne je pre nich splnenie sna.

Skupina Gustava Kuertena (ale aj celý turnaj) má svojho veľkého favorita v podobe Novaka Djokoviča. Minulý rok neštartoval, no medzi rokmi 2012-2016 sa dostal 5-krát po sebe do finále, 4-krát vyhral. Podmienky v O2 aréne mu dokonalo sedia, postup z prvého miesta si postráži.

O druhé postupové miesto by sa mali pobiť traja dlháni, ktorí majú dokopy 604 centimetrov. Zverev mal v Paríži problémy s ramenom a na konci roka mu zvyknú chýbať sily. Marin Čilič je rozbehnutý, no toho zasa zvykne zradiť jeho vlastná hlava.

John Isner však do Londýna pricestoval euforický. Dostal sa tam na poslednú chvíľu a na rýchlom kurte bude veľmi nebezpečný. Čiliča aj Zvereva v tomto roku dokázal poraziť a my jeho postup tipujeme ako prekvapenie.

V skupine Lleytona Hewitta to bude takisto veľmi vyrovnané. Tohtoročná edícia je vyžrebovaná maximálne férovo. Rovnako ako Djokovičovi, aj Rogerovi Federerovi O2 aréna maximálne vyhovuje. Pochvaľuje si formu, rozohratosť aj fyzický stav.

Zo skupiny postúpi z prvého miesta, lebo: Nišikoriho porazil 6x za sebou, Thiem s ním v hale nebude držať krok, bude mať chuť vrátiť wimbledonskú prehru Andersonovi.

Druhú postupovú miestenku si vybojuje druhý debutant. Kevin Anderson má senzačnú sezónu a špičkovú halovú formu. Jeho štýl sa do rýchleho Londýna hodí, opäť bude dominovať servisom a agresivitou.

Nišikori zrejme doplatí na nabitý program v poslednej štvrtine sezóny, kedy sa naháňal za vstupenkou. A Dominic Thiem proti najlepším na rýchlych povrchoch nestíha – navyše, s Andersonom má pasívnu bilanciu 2:6 a s Nišikorim 1:3.

Vo finále očakávame tenisové El Clasico, v ktorom by sme radi zopakovali parížsky zážitok z trojhodinového maratónu. Prekazí niekto ďalšie finále Federera s Djokovičom? A ak nie, bude to Rogerova odveta za Paríž? Uvidíme čoskoro.

PREHĽAD PRIAMYCH PRENOSOV

Piatok 16.11

Roger FEDERER – Alexander ZVEREV (15:00, DS3, komentuje M. Vaňous)
Novak DJOKOVIČ – Kevin ANDERSON (21:00, DS3, komentuje M. Vaňous)


Nedeľa 11.11

Kevin ANDERSON – Dominic THIEM (15:00, DS3, komentuje M. Petro)
Roger FEDERER – Kei NIŠIKORI (21:00, DS3, komentuje M. Petro)

Pondelok 12.11

Alexander ZVEREV – Marin ČILIČ (15:00, DS3, komentuje M. Vaňous)
Novak DJOKOVIČ – John ISNER (21:00, DS3, komentuje M. Vaňous)

UTOROK 13.11

Kevin ANDERSON – Kei NIŠIKORI (15:00, DS3, komentuje M. Vaňous)
Roger FEDERER – Dominic THIEM (21:00, DS3, komentuje M. Vaňous)

STREDA 14.11

Novak DJOKOVIČ – Alexander ZVEREV (15:00, DS3, komentuje M. Petro)
Marin ČILIČ – John ISNER (21:00, DS3, komentuje M. Petro)

ŠTVRTOK 15.11

Dominic THIEM – Kei NIŠIKORI (15:00, DS3, komentuje M. Petro)
Roger FEDERER – Kevin ANDERSON (21:00, DS3, komentuje M. Petro)