V nedeľu spoznáme v Číne šampiónky, spolukomentátorkou Škamlová

V čínskom Šen-čene sa v nedeľu rozhodne o víťazkách šampionátu vo štvorhre i dvojhre. V akcii budú obe koncoročné jednotky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program na DIGI Sport 5 odštartuje o 9:30 deblovým finále. V ňom si sily zmerajú druhý nasadený pár Barbora Strýcová/Sie-su Wej s trojkami žrebu Kristinou Mladenovičovou a Tímeou Babosovou. Češka je vďaka postupu do finále istou koncoročnou deblovou jednotkou. Triumfom nad obhajkyňami titulu by ale mohla sezónu ešte vyšperkovať.

Tip komentátora: Výhra Mladenovičovej a Babosovej v 3 setoch

Od 12:30 je na programe singlové finále. Svetová jednotka Ashleigh Bartyová v ňom vyzve ukrajinskú obhajkyňu Elinu Svitolinovú. Tá ťahá neskutočnú sériu 10 šampionátových triumfov. Bartyová je zas líderkou v počte tohtoročných finálových účastí – o titul si zahrá už po šiesty raz. Pri pohľade na vzájomnú bilanciu by malo byť všetko jasné, Svitolinová v nej totiž vedie 5:0. Pridá aj šiesty skalp obľúbenej súperky?

Finále – priame prenosy na DS5 (nedeľa.11.)
dvojhra

12:30 A. Bartyová – E. Svitolinová (komentuje D. Pavlík)

štvorhra
09:30 T. Babosová / K. Mladenovicová – Sie-su Wei / B. Strýcová (D. Pavlík)

Tip komentátora: Výhra Svitolinovej v 3 setoch Oba duely bude spolukomentovať slovenská tenistka Chantal Škamlová. Počas zápasov rada zodpovie na vaše otázky prostredníctvom našej novinky pre fanúšikov: