V piatok šláger v EFL Championship a boj o záchranu v LaLige

Futbalový víkend na DIGI Sport odštartuje v piatok dvomi zápasmi.

V prvom z nich budeme sledovať ťahák 27. kola druhej najvyššej anglickej súťaže, v ktorom si jej líder Leeds United zmeria sily so šiestym Derby County.

Napriek svojmu tabuľkovému postaveniu ani jeden z tímov nezažíva na prelome rokov práve vydarené obdobie. Leeds po sérii siedmich výhier v rade zaznamenal tri prehry po sebe – dve v lige a jednu v FA Cupe, Derby sa v predchádzajúcich šiestich dueloch (5 v lige, jeden v FA Cupe) tešilo z výhry jediný raz a až štyrikrát remizovalo.

Úspech vo vzájomnom meraní síl môže znamenať ten správny reštart. Šlágrom EFL Championship vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V španielskej LaLige sa proti sebe postavia tímy, ktoré čaká v závere sezóny zrejme poriadny boj o miestenku do ďalšieho ročníka. Nováčik Rayo Vallecano, ktorý okupuje predposlednú 19. priečku, vyzve trápiacu sa Celtu Vigo.

Domáci si po dvoch decembrových prehrách pripísali pred Vianocami výhru 2:1 nad Levante a v prvom tohtoročnom kole zvíťazili aj na trávniku Valladolidu a oživili tak svoje šance na záchranu.

Celta sa naopak naďalej v tabuľke prepadáva, keď z predchádzajúcich desiatich zápasov vydolovala len desať bodov z tridsiatich možných a na výhru čaká už tri zápasy. Aktuálne jej patrí štrnáste miesto len so štvorbodovým náskokom od pásma zostupu.

Na Estadio de Vallecas nás tak môže čakať z pohľadu konečného účtovania mimoriadne dôležitý zápas. Kto v ňom bude úspešnejší? Priamym prenosom vás bude sprevádzať Tomáš Bahník.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.