V Škótsku posledné Old Firm Derby tejto sezóny

V škótskej lige zostávajú dokonca súťaže už len štyri zápasy. Medzi poslednými zápasmi bude aj tradičné, najväčšie mestské derby Celticu s Rangers.

Tento zápas už s najväčšou pravdepodobnosťou boj o titul neovplyvní, aj keď matematická šanca tam stále je. Celtic je dostatočne skúsené mužstvo na to, aby si udržalo sedembodový náskok dokonca súťaže. Stretnutie katolíckeho Celticu s protestantským Rangers, ako dvoch najúspešnejších klubov, má však za každých okolností obrovský náboj. Kluby si nikdy nič zadarmo nedarujú.

V tejto sezóne odohrali glasgowské tímy doteraz štyri zápasy. Rangers svojho rivala ani raz v tejto sezóne nedokázal poraziť. Prehral tri zápasy a raz sa zrodila bezgólová remíza.

Najbližšie k víťazstvu bol Rangers na domácom štadióne v marci. Až do 69. minúty bol stav 2:2. Misky váh naklonil na stranu slávnejšieho klubu kmeňový hráč PSG – Odsonne Edouard, ktorý strávil na ihrisku iba dve minúty.

Ako najslávnejší škótsky zápas dopadne tentokrát? To sa dozvieme v nedeľu o 13:00 na DIGI Sport 1.