V Madride všetky členky top 10, veľké výzvy pre Slovenky

V Španielsku pokračuje antuková časť sezóny. V Madride sa už tradične bojuje na úrovni Premier Mandatory a tak je o motiváciu postarané.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Obhajkyňou titulu je v Madride Petra Kvitová. Svetová dvojka vlani v Španielsku predviedla heroický výkon. Do Madridu totiž pricestovala ovenčená pražským triumfom a na pokraji síl napokon pridala do zbierky ďalší titul. Žreb mohol dopadnúť pre Kvitovú aj lepšie, veď Keninová pre úvodné kolo, Strýcová pre druhé či Keysová pre tretie nie sú ľahkými prekážkami. Petru za najväčšiu favoritku turnaja označila Martina Navrátilová, madridské podmienky sú vraj šité na jej mieru. Máte rovnaký názor?

Už tradične je na antuke veľmi silná Kiki Bertensová. Holanďanka si vlani v Madride zahrala finále a hrýzť by mala aj tento rok. Žreb dopadol v tomto prípade lepšie, v danej sekcii žrebu sú aj bez ideálnej formy hrajúce Ostapenková so Siniakovou.

Za jednu z favoritiek treba na antuke považovať Simonu Halepovú. Šampiónka z vlaňajšieho Roland Garros mala po Pohári federácie zdravotné problémy, pár dní oddychu ale rany zahojilo. Rumunka je bezpochyby najväčšou favoritkou hornej polovice „pavúka“.

Prekvapiť môžu aj ďalšie členky top 10. Elina Svitolinová sa na okruh vracia po pauze, na antuke hrať vie. Už v osemfinále by ale mala čeliť rozbehnutej Ashleigh Bartyovej.

O dobré výsledky sa budú chcieť pobiť aj Angelique Kerberová, Karolína Plíšková či Aryna Sabalenková. Vzhľadom na formu, zdravotné problémy či antukovú preferenciu by ale bol zisk titulu jednej z tohto tria veľkým prekvapením.

Otáznik visí nad formou Sloane Stephensovej. Turnajová osmička absolvuje premiéru pod vedením hviezdneho kouča Svena Groenevelda.

V akcii budú aj Slovenky. Žreb však bol voči obom poriadne krutý. Dominike Cibulkovej prihral do cesty hneď pre úvodné kolo svetovú jednotku Naomi Osakovú. Japonka síce na antuke nie je doma, v Stuttgarte ale ukázala potenciál aj na najpomalšom podklade. Na rovnakom turnaji si zahrala aj slovenská jednotka. Proti belgickej kvalifikantke Minnenovej nečakane pohorela už v úvodnom kole. Sezóna zatiaľ zverenkyni Mateja Liptáka nevychádza, no zlom môže nastať aj po jednom vydarenom zápase. Výzva v podobe svetovej jednotky takou vzpruhou môže byť.

Viktória Kužmová si opäť raz zahrá proti Nemke Julii Görgesovej. Pôjde už o piaty vzájomný zápas oboch dám. Z pohľadu Slovenky je hrozivá zápasová bilancia 0:4, ale predovšetkým bilancia setov 0:8. Görgesovú doma v Stuttgarte trápili zdravotné problémy a v Španielsku by nemusela na kurt vybehnúť stopercentná. Kužmová si zas na veľkom turnaji zahrá s chuťou napraviť nevydarený singlový výsledok z Prahy. Vyjde jej to proti Nemke na piaty pokus?

Z kvalifikácie sa bude chcieť do hlavného poľa predrať Anna Karolína Schmiedlová. V prvom kole prekvapila favorizovanú Portoričanku Puigovú, v tom druhom, finálovom, dnes narazí na Američanku Pegulovú. Prvé kvalifikačné kolo bolo konečnou pre Magdalénu Rybárikovú. Stopku jej vystavila Rumunka Barová, no predovšetkým zdravotné problémy. Piešťanská rodáčka totiž zápas po prvom stratenom sete vzdala.

PRIAME PRENOSY – STREDA 8.5. od 12:00 na DS5

S. Halepová – V. Kužmová (komentuje S. Gális)
N. Osaková – A. Sasnovičová (S. Gális)
K. Kozlovová – B. Benčičová (T. Bahník)
S. Stephensová – S. Zhengová (T. Bahník)
S. Cirsteová / C. Garciová – P. Kvitová (D. Pavlík)

Sledujte špičkový ženský tenis na DIGI Sport!