Zasadí Real ďalší úder Valencii?

Atlético s Barcelonou svoje zápasy deviateho kola zvládli a na ťahu je Real. Ten sa predstaví na horúcej pôde vo Valencii. Na Mestalle sa pokúsi využiť katastrofálnu formu domácich.

Ďalší duel majú pred sebou aj futbalisti majstrovského Realu Madrid. Dnes ich čaká vypäté stretnutie na Mestalle, kde im to domáci nikdy neuľahčili a pravidelne sa nabudili k výkonu sezóny.

Valencia prišla počas leta o väčšinu opôr a náhrady neprišli. To sa prejavuje aj na aktuálnych výsledkoch tradičného klubu z východného pobrežia a preto bude jasným favoritom na víťazstvo biely klub z hlavného mesta. Ten ale vôbec nie je v tejto sezóne nezraniteľný.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Kvôli letnému výpredaju zvažoval svoje zotrvanie v klube aj tréner Javi Gracia. Pred sezónou rozmýšľal o rezignácii. Nakoniec však v slnečnom meste zostal a snaží sa o zázrak. Zatiaľ veľmi úspešný nie je. Los Che prehrali z ôsmich zápasov polovicu, z víťazstva sa naopak radovali iba dvakrát. Aj preto sa Valencia nachádza až na nelichotivom trinástom mieste tabuľky.

Realu sa v domácej súťaži v porovnaní s Ligou majstrov pomerne darí. Nachádza sa len bod za Atléticom a Realom Sociedad. Oproti Baskom má jeden zápas k dobru, takže nálada je v kabíne dobrá. Real vyhral päť ligových zápasov zo šiestich. Nečakane zaváhal iba v domácom prostredí s Cádizom.

Zinedine Zidane sa bude musieť v dnešnom súboji zaobísť bez viacerých kľúčových hráčov. K dispozícii stále nie sú španielsky obrancovia Dani Carvajal, Alváro Odriozola a Nacho Fernandéz. Pred dnešným duelom sa k nim pridali aj Casemiro a smoliar Eden Hazard. Obaja mali pozitívny test na Covid 19.

Okrem súboja na Mestalle sa pozrieme aj na druhý štadión vo Valencii. Utrápené Levante privíta na Estadi Ciutat de València baskické Deportivo Alavés. Ani jeden z tímov neodštartoval sezónu ideálne, body potrebujú ako soľ. Levante ich v doterajšom priebehu získalo iba päť, hostia majú len o tri body viac. Táto sezóna bude pre nich zrejme opäť poriadne náročná. Každý bod môže mať v konečnom zúčtovaní cenu zlata.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.