Zvráti Bayern nepriaznivý výsledok na Bernabéu?

Real Madrid vyhral v úvodnom semifinále Ligy majstrov v Allianz Aréne a je tak favoritom na postup do kyjevského finále. Zvrátia Bavori nepriaznivý stav?

V Mníchove šiel do vedenia domáci tím zásluhou mladého nemeckého hráča Joshua Kimmicha, ktorý prekvapil nepripraveného Keylora Navasa v bráne hostí. Asistoval mu James Rodriguez, ktorý je v Bayerne na hosťovaní práve z Realu Madrid. V 44. minúte však tribúny schladil pravdepodobne aktuálne najlepší ľavý ofenzívny bek na svete Marcelo, ktorý parádne trafil hlavičkou centrovanú loptu od Daniho Carvajala.

Gól na ihrisku súpera má v takýchto zápasoch cenu zlata. Realu to však nestačilo a napriek prevahe domáceho tímu to bol práve kráľovský klub, ktorý išiel do vedenia. Postaral sa o to zlatý chlapec Marco Asensio, pričom na ihrisku bol v tom čase iba desať minút.

Bayern však určite zbrane neskladá. Real poznajú hráči najúspešnejšieho nemeckého tímu dokonale, veď je to napokon tím, s ktorým sa na európskej scéne stretávajú najčastejšie. Nič nie je nemožné, aj keď favoritom je španielsky klub. V sezóne 2011/2012 sa Bayernu podaril rovnaký kúsok, keď po domácej prehre 1:2 zvíťazil v Madride 2:1 a postúpil po jedenástkovom rozstrele. Na lavičke pritom sedel rovnaký muž Jupp Heynckes.

Podarí sa to Bavorom zopakovať, alebo si Real Madrid zahrá tretie finále najprestížnejšej klubovej trofeje tretíkrát v rade? Sledujte zápas Ligy majstrov v tradičnom čase na DIGI Sport 4.