Atlético si poradilo s Alavésom, Celta vyhrala vo Villarreale (La Liga 15. kolo)

Los Colchoneros si bez väčších problémov poradili s prekvapením sezóny, Vigo vyhralo vo Villarreale a katalánske derby opäť ovládla Barcelona.

Atlético Madrid – Deportivo Alavés 3:0 (1:0)
Góly: 25. Kalinič, 82. Griezmann, 87. Rodrigo

Skóre zápasu otvoril chorvátsky útočník Nikola Kalinič. Atlético upokojilo domácich fanúšikov až v závere zápasu. Najskôr prekonal Fernanda Pacheca na dvakrát Antoine Griezmann. O päť minút neskôr pečatil na konečných 3:0 Rodrigo.

Villarreal CF – Celta Vigo 2:3 (0:1)
Góly: 83. a 87. Bacca – 44. Mendez, 49. Yokuslu, 51. Gomez

Trápiaci sa Villarreal privítal na svojom štadióne Celtu Vigo a opäť vyšiel bodovo naprázdno. Hostí poslal do vedenia ešte v prvom polčase Brais Méndez. Keď po zmene strán zvýšil v 49. minúte turecký záložník Okay Yokuşlu a o dve minúty neskôr Maximiliano Gómez zdalo sa, že je vybavené.

V poslednej desaťminútovke však zápas zdramatizoval dvomi gólmi kolumbijský útočník Carlos Bacca. Viac však žltá ponorka nestihla, a tak tesne prehrala s Vigom 2:3.

Espanyol Barcelona – FC Barcelona 0:4 (0:3)
Góly: 17. a 65. Messi, 26. Dembélé, 45. Suárez

Espanyol prežíva fantastickú sezónu, a preto jeho fanúšikovia očakávali v katalánskom derby priaznivý výsledok. Odveký rival a líder súťaže však svojho menej známeho rivala vôbec nešetril a o víťazstve rozhodol už v prvom polčase.

Skóre otvoril z priameho kopu Argentínčan Lionel Messi. Na 2:0 zvýšil po Messiho prihrávke kritizovaný Ousmane Dembélé. V 45. minúte to bolo už 3:0. Desiaty presný zásah si v aktuálnej sezóne pripísal Luis Suárez. Na konečných 4:0 upravil z ďalšieho priameho kopu Lionel Messi.