Dokáže Heidenheim zopakovať minuloročný úspech?

Ani v utorok neostanú futbaloví priaznivci bez ligového futbalu, v priamom prenose si spoločne vychutnáme súboj o stred tabuľky v 2. Bundeslige.

V dohrávke 20. kola uvidíme stretnutie Paderbornu s Heidenheimom. Domáci uzatvárajú prvú polovicu tabuľky, Heidenheim sa nachádza o dve priečky vyššie. Po vynikajúcej jazde v minulom ročníku by ale hostia chceli viac.

V závere minulej sezóny predviedli parádnu šnúru víťazstiev, v posledných kolách dokázali preskočiť Hamburg a nakoniec postúpili do baráže. V nej ale napokon len o chlp neuspeli, po dvoch remízach si bundesligovú príslušnosť udržal Werder Brémy. Heidenheimu sa podarilo udržať väčšinu kádra a preto sa očakávalo, že by v aktuálnom ročníku mohol zopakovať niečo podobné.

Boj o postup sa očakával aj od Paderbornu, ktorý si minulý rok zahral medzi elitou. Už úvodné zápasy ale ukázali, že návrat do Bundesligy s najväčšou pravdepodobnosťou nebude v jeho silách. Víťazstvo v dnešnej dohrávke by v každom prípade dalo obom mužstvám nový impulz a šancu zabojovať aspoň o baráž. Heidenheim na ňu stráca pred dnešným duelom desať bodov, Paderborn dvanásť.

Paderborn – Heidenheim (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.