Líder si chce upevniť vedenie, plány mu chce prekaziť Fortuna

V strede pracovného týždňa je okrem iného naplánované aj vložené kolo druhej najvyššej súťaže v Nemecku. V utorok vám z neho ponúkneme všetky štyri zápasy.

Osemnáste ligové kolo odštartujeme v Aue, Na Sparkassen-Erzgebirgsstadion zavíta najhorší tím súťaže. Würzburger Kickers sa pokúsi len o tretie víťazstvo v ročníku, nováčik doteraz získal iba deväť bodov za dve víťazstvá a tri remízy. Na záchranu aktuálne stráca sedem bodov a jeho sen o zotrvaní v 2. Bundeslige sa pomaly začína rozplývať. V novom roku sa mu ale pomerne darí, prehral iba dve stretnutia z piatich. Domáci budú v každom prípade favoritom, naposledy zvíťazili v Osnabrücku a poskočili do prvej polovice tabuľky.

Osnabrück sa zaváhanie z minulého kola pokúsi napraviť v domácom prostredí v súboji s Fürthom. Bude to náročné, pretože momentálne prežíva veľmi zlé obdobie. Z posledných šiestich ligových zápasov prehral päť, okrem toho vypadol aj z Nemeckého pohára, v ktorom podľahol Paderbornu. Hosťujúcemu Fürthu sa v tejto sezóne naopak celkom darí, aj on ale čaká na víťazstvo už tri ligové kolá, v ostatných dvoch získal vždy len bod za remízu.

Najzaujímavejší zápas uvidíme v Düsseldorfe, kde bývalý účastník Bundesligy privíta v Merkur Spiel-Arena lídra tabuľky. Fortuna by sa podobne ako Hamburg rada vrátila medzi elitu a z tohto dôvodu pôjde o jeden z kľúčových zápasov sezóny. Fortuna stráca na dnešného rivala päť bodov, prípadná prehra by jej cestu za postupom výrazne skomplikovala. Náboj duelu pridáva aj aktuálna forma oboch tímov – Hamburg ťahá sedemzápasovú šnúru bez prehry, Fortuna nespoznala premožiteľa dokonca ešte o jeden zápas viac. Tešiť sa tak na neľútostný boj o postup.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Aue – Würzburger (komentuje S. Suvák)
Osnabrück – Fürth (F. Mentel)
Düsseldorf – Hamburg (S. Suvák)
20:25 Extra GO DS6 Braunschweig – Heidenheim