Ako prísť o dvojgólový náskok za osem minút

Favorizované Cagliari vyhrávalo v 67. minúte dohrávaného stretnutia 13. kola Serie A na trávniku Lecce už 2:0, nakoniec si však domov odviezlo len bod.

Po góloch Pedra z pokutového kopu a Nainggolana viedli hostia už 2:0, no následne videl Cacciatore červenú kartu a Lapadula sa z bieleho bodu nemýlil. V 85. minúte sa začervenalo aj brankárovi Olsenovi a hoci domácu presilovku o dvoch hráčov “zmenšil” na prevahu o jedného muža autor prvého domáceho zásahu Lapadula, Lecce sa zásluhou Calderoniho podarilo v 91. minúte vyrovnať.

Serie A, 13. kolo
Lecce – Cagliari 2:2 (0:1)
Góly: 83. Lapadula (11m), 90.+1 M. Calderoni – 30. João Pedro (11m), 67. R. Nainggolan
ČK: 86. Lapadula – 81. Cacciatore, 85. Olsen

Aj druhá dohrávka Serie A medzi SPALom a Janovom skončila remízou. V 57. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Stefano Sturaro. 26-ročný taliansky záložník odpovedal na gól Petagnu z pokutového kopu už po dvoch minútach.

SPAL 2013 – Janov CFC 1:1 (0:0)
Góly: 55. Petagna – 57. Sturaro