Aktuálnu formu vlkov preverí ManCity

Manchester City počas celého ročníka v počte zápasov zaostával. Zameškané ale stihol dobehnúť a dnes na vlastnom štadióne zaháji predohrávku 29. kola.

Manchester City v nej na Etihad Stadium privíta prebudený Wolverhampton a pokúsi sa zvýšiť svoj náskok v čele tabuľky už na priepastných 15 bodov. Líder Premier League vyhral 20 súťažných zápasoch v rade a momentálne pôsobí, ako neporaziteľný.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vlci z Wolverhamptonu majú pravdepodobne najhoršie za sebou. Výber Nuna Espirita Santa citeľne zasiahla strata najväčšej ofenzívnej hviezdy mužstva. Zranenie Raúla Jimenéza malo  na mužstvo portugalského stratéga oveľa väčší dopad, ako sa pôvodne očakávalo. So strieľaním gólov majú Wolves problémy aj momentálne, v posledných týždňoch sa ale výrazne zlepšili v defenzíve.

V posledných piatich zápasoch inkasovali iba trikrát a ani raz neprehrali. Trikrát sa radovali z víťazstva, s Leicesterom a naposledy Newcastlom si body delili. V minulom ročníku sa im podaril husársky kúsok, keď Manchester City zdolali v oboch ligových zápasoch sezóny. Na Etihad vyhrali 2:0, na Molineux 3:2. Tretiu prehru v rade ale Pep Guardiola nepripustil.

Posledné vzájomné meranie síl už ovládli Citizens v pomere 3:1. Jediný gól domácich strelil práve vyššie spomínaný Raúl Jimenéz. Ten si ale do lopty tak skoro nekopne, v útoku ho pravdepodobne opäť nahradí Brazílčan Willian José, ktorý dostáva prednosť pred mladým Portugalčanom Fabiom Silvom. Guardiola má po dlhej dobe k dispozícii prakticky kompletný káder, pre svalové zranenie chýba iba mladý stopér Nathan Aké.

Manchester City – Wolverhampton (komentuje M. Lukáč)