Arminia sa pokúsi o ďalší šok

Arminia Bielefeld sa v minulom kole postarala o veľké prekvapenie. V domácom prostredí sa pokúsi podobný úspech zopakovať aj dnes.

Nováčik Bundesligy uspel v minulom kole v BayArene, kde dokázal využiť vo svoj prospech hernú krízu Leverkusenu a zvíťazil 2:1. Vďaka gólom dvoch japonských ofenzívnych hráčov Doana a Okugawu sa Arminia Bielefeld po dlhom období prepracovala zo zostupového pásma. Napriek tomu stále nie je dôvod na oslavy. Arminia má k dobru iba jeden bod.

Dnes sa navyše nováčikovi do cesty postaví ambiciózne Lipsko, ktoré stráca na vedúci Bayern len štyri body. V minulom kole sa ale náskok majstra zvýšil, pretože Lipsko iba remizovalo s Frankfurtom 1:1. Ak si chce partia Juliana Nagelsmanna udržať nádej na zisk premiérového titulu, musí si zo SchücoAreny odniesť všetky body.

V poslednom období sa Lipsku na štadiónoch súperov darí, posledné tri stretnutia vonku vyhrali 3:0. Najlepšími strelcami Nagelsmannovho výberu sú Forsberg a Nkunku, obaja rozvlnili sieť šesťkrát. Najlepším strelcom domácich je Ritsu Doan, ktorý rovnako ako ofenzívna dvojica Lipska nastrieľal v aktuálnej sezóne v Bundeslige poltucet gólov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bielefeld – RB Lipsko (komentuje S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Kiel – Hannover (F. Mentel) / ZÁPAS BOL ODLOŽENÝ!
18:25 DS1 Paderborn – Karlsruher (S. Suvák)