Arsenal chce uspieť v ďalšej bitke o Londýn, Spurs navštívia Villa Park

V dnešnom programe na PREMIER Sport budú dominovať londýnske kluby. Okrem dvoch súbojov v Premier League si spoločne vychutnáme aj futbalovú lahôdku zo Škótska.

West Ham United sa chce udržať v kontakte s vedúcim kvartetom. Pri tejto príležitosti privíta na London Stadium konkurenčný Arsenal. Vo väčšine prípadov bol pred derby zápasom v lepšej pozícii Arsenal, v tomto ročníku sa však karta obrátila. Kladivári nazbierali o sedem bodov viac a sú na piatom mieste Premier League. Kanonieri môžu z desiateho miesta len tíško závidieť.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

David Moyes naposledy neuspel pri svojom návrate na Old Trafford. West Ham tesne podľahol Manchestru United 0:1. Bola to druhá prehra The Hammers za dva týždne.

Arsenal je v posledných týždňoch úspešnejší. Vybojoval sedem bodov za dve víťazstvá a remízu. V poslednom kole porazil po góloch Odegaarda a Lacazetta nenávidený Tottenham.

Okrem toho postúpil aj napriek tesnej prehre s Olympiacosom do štvrťfinále Európskej ligy. V ďalšom kole sa o postup medzi najlepšiu štvorku pobije s pražskou Slaviou.

West Ham – Arsenal (komentujú Svěcený, Vrba)

Arsenal ukončil trojzápasovú víťaznú sériu Tottenhamu. Zverenci Josého Mourinha plánujú v Birminghame odštartovať novú. Vo Villa Parku si pomerajú sily s tabuľkovým susedom. Nevyspytateľná Aston Villa stráca na Tottenham štyri body, odohrala však o jeden zápas menej.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tlak na portugalského stratéga každým zápasom rastie. Podľa britských médií dostal od vedenia Spurs ultimátum. Ak sa v tejto sezóne neumiestni v Top 4, tak si môže pobaliť kufre. Nepomohlo mu ani vypadnutie z Európskej ligy. Tottenham dostal nečakanú facku v Záhrebe.

Napriek dvojgólovému náskoku, ktorý si vypracoval v prvom zápase v pohárovej súťaži číslo dva skončil. V Chorvátsku podľahol Dinamu rozdielom triedy a teraz si bude musieť udobriť fanúšikov.

Aston Villa – Tottenham (Kaiser, Vrba)

ŠKÓTSKA PREMIERSHIP

Premier League dnes nebude zaujímať fanúšikov v Škótsku. V domácej Premiership je na programe populárne Old Firm Derby medzi Celticom a Rangers. Tretie derby v sezóne už nebude mať takú dôležitosť ako prvé dve, pretože Rangers získali vytúžený titul už v predstihu. Po deviatich sezónach ukončili hegemóniu nenávideného rivala. Populárnej uličky slávy sa však nedočkajú.

Aj to potvrdzuje obrovskú rivalitu medzi dvomi najväčšími rivalmi v krajine. Možno to na prvý pohľad vyzerá, že nie je o čo hrať, ale opak je pravdou. Celtic môže v poslednom zápase sezóny pripraviť Rangers o neporaziteľnosť. Jazdci doteraz neprehrali ani jeden ligový duel a sezónu by chceli zakončiť bez jedinej prehry. Kelti majú v tomto prípade o motiváciu postarané.

Celtic – Rangers (F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.