Ligovú prestávku využije Aston Villa s Newcasltom

Oba celky vypadli z FA Cupu a tak mohli mať tento víkend voľno. V lige sa ich vzájomný zápas odložil, prestávku využijú na to, aby dobehli zameškané.

Aston Villa bola na jeseň veľmi príjemným oživením Premier League. Niekoľko týždňov sa dokonca pohybovala v prvej päťke. Postupne sa podľa očakávania začala prepadávať. V závere minulého roka ale chytila druhý dych a ukázala, že vynikajúci úvod nemusela byť iba náhoda. Vyhrala tri zápasy a dvakrát remizovala. V novom roku ale na prvé víťazstvo stále čaká.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Villans mali nesmierne náročný program. V Premier League čelili obom klubom z Manchestru, v FA Cupe sa im do cesty postavil majstrovský Liverpool. Aby toho nebolo málo, Dean Smith musel dopĺňať základnú jedenástku z rezervného tímu, pretože v áčku sa rozšíril Covid-19.

Viacero dôležitých hráčov by už malo byť fit a dnes sa spoločne pokúsia vrátiť na víťaznú vlnu. Do cesty sa im postaví jednoznačne hrateľnejší súper, s ktorým by si mohli poradiť. Newcastle predvádza aj v tejto sezóne nemastné-neslané výkony. V osemnástich zápasoch vybojoval iba devätnásť bodov. Zverenci Steva Bruca sa z víťazstva radovali naposledy v polovici decembra. Z ďalších ôsmich ligových zápasov vyťažili iba dva body. Aj preto sú až na pätnástom mieste.

Aston Villa – Newcastle United (M. Lukáč)

 

Sky Bet Championship

Okrem zápasu v Birminghame vám na PREMIER Sport ponúkneme aj duel z prostredia Sky Bet Championship. Londýnsky Queens Park Rangers privíta v domácej aréne Derby County Wayna Rooneyho. Ikona Manchestru United sa za pár mesiacov postupne pretransformovala z hrajúceho asistenta až do pozície hlavného trénera.

V poslednom kole vybojovalo Derby tri body, vďaka čomu poskočilo do bezpečnej zóny. Odohralo však o dva zápasy viac ako Rotherham, takže sa s aktuálnou situáciou rozhodne nemôže uspokojiť. Derby bude na jar bojovať o každý bod, aby sa udržalo v Championship. Od zostupového pásma nie je ďaleko ani domáce mužstvo. Jazdci odohrali rovnaký počet zápasov a získali len o päť bodov viac. Dnešný duel môžeme s prehľadom označiť za záchranársky.

15:55 QPR – Derby County (K. Jakubovič)