V strede týždňa bitka tradičných rivalov

Barcelona dostane v dohrávke 2. kola LaLigy príležitosť poskočiť na tretie miesto tabuľky.

Bude ale musieť uspieť na San Mamés, kde si zmeria sily s Athleticom Bilbao. Baskický klub neprežíva v posledných rokoch najlepšie obdobie, v súbojoch s Barcelonou a Realom Madrid sa však vie tradične nabudiť k výkonom sezóny. Hviezdy Barcelony o tom vedia svoje, Baskovia v predchádzajúcom ročníku ovládli dva zápasy z troch a z oboch triumfov sa tešili v domácom prostredí.

V prvom ligovom kole minulej sezóny šokoval Barcelonu nestarnúci Aritz Aduriz, do semifinále pohára zas postúpil Athletic cez Barcelonu vďaka vlastnému gólu Sergia Busquetsa. Aj posledný vzájomný zápas rozhodol iba jeden gól a aj v tomto prípade sa z víťazstva radovali domáci. Tri body pre Blaugranas zabezpečil Ivan Rakitič, ktorý sa medzitým vrátil do Sevilly a dnes hosťom nepomôže.

Ostrá premiéra čaká na nového trénera domácich, napriek úspešnému vstupu do nového roka sa totiž vedenie baskického klubu rozhodlo nahradiť kritizovaného Gaizku Garitana. Vo funkcii ho vystriedal Marcelino Garcia, ktorý naposledy pôsobil na Mestalle, s Valenciou vyhral v roku 2019 španielsky kráľovský pohár. Vedenie Athleticu dúfa, že keď už do Bilbaa aj neprinesie nejakú trofej, tak aspoň zlepšené výkony a body do ligovej tabuľky.

Athletic Bilbao – Barcelona (komentuje T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.