Celta zabojuje o body v Baskicku

Futbalový program v Španielsku začína už v piatok večer súbojom dvoch tradičných celkov na bájnom Estadio San Mamés. Domáci Athletic vyzve Keltov z Viga.

Tí sa v dvanástom kole pokúsia konečne dostať do bezpečnej zóny, pretože po jedenástich odohraných zápasoch figurujú až na osemnástom mieste tabuľky. Celte sa v domácej súťaži nedarí ani tento rok. Klub zo západného pobrežia tradične sužujú finančné problémy, ktoré sa vinou pandémie ešte prehĺbili. Klub musel v roku 2020 predávať, okrem iných ho opustil aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý v januári zamieril do talianskeho SSC Neapol. Celta adekvátne posily nepriviedla a výsledkom je veľké trápenie.

V tejto sezóne dokázali azúroví vyhrať iba dva zápasy, ten druhý z nich minulý týždeň, keď v domácom prostredí zdolali futbalistov Granady 3:1. Od tohto výsledku sa budú chcieť odraziť aj v dnešnom zápase. Proti bude baskické Bilbao, ktoré je v tejto sezóne síce v lepšej forme, ale od ideálu to má stále ďaleko. Tradičný klub, ktorý spolu s Realom a Barcelonou nikdy nevypadol z LaLigy, by sa rád vrátil do európskych pohárov, v posledných rokoch sa mu to však príliš nedarí a väčšinou končí v strede tabuľky. Nároční baskickí fanúšikovia chcú jednoducho viac.

Oba celky podávajú v tejto sezóne veľmi nevyrovnané výkony. Horšie je na tom samozrejme Celta. Bilbao je navyše v domácom prostredí silnejšie ako vonku a preto bude favoritom na zisk troch bodov. Zo štyroch domácich zápasov vyhrali Baskovia v tejto sezóne tri, iba vo štvrtom kole ich prekvapil nováčik z Cádizu. Celta naopak vonku ešte nezvíťazila, získala len štyri body za štyri remízy. Posledná výhra Celty v LaLige na San Mamés je už pomaly bradatá, Vigo tu zvíťazilo naposledy v roku 2006.

Athletic Bilbao – Celta Vigo (komentuje T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.