Atlético so šancou odskočiť Realu, súboj remízových kráľov

Španielska LaLiga dnes pokračuje štyrmi zápasmi 26. kola.

Na trávnik Eibaru, ktorý si v 25 zápasoch delil body so svojimi súpermi až desaťkrát, pricestuje utrápená Celta, ktorá sa zubami nechtami drží nad pásmom zostupu.

Nečakaným ťahákom dňa je súboj Getafe a Realu Betis. Domácim patrí v tabuľke skvelá piata priečka, ktorá by im zaručila účasť v Európskej lige, v prípade výhry by dokonca poskočili na miesta určené pre Ligu majstrov. Motivácia však rozhodne nebude chýbať ani hosťom, ktorých by výhra posunula nielen k pohárovej Európe, ale aj pred trápiaceho sa mestského rivala FC.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Real Sociedad sa v ostatných týždňoch prebral a aktuálne ťahá v lige sériu ôsmich zápasov bez prehry. V nedeľu však domácich čaká mimoriadne náročná skúška, na Estadio Municipal de Anoeta sa totiž predstaví Atlético Madrid. Simeonovci sú v tabuľke druhí a po prehre mestského rivala v El Clásicu majú šancu odskočiť bielemu baletu na rozdiel piatich bodov.

Na Estadio de Mestalla sa stretnú remízoví králi súťaže. Domáca Valencia si body delila už 15-krát, hostia z Bilbaa len o tri menej. Netopiere aktuálne ťahajú šnúru siedmich ligových duelov bez prehry, samozrejme okorenenú až piatimi remízami, hostia z 11 predchádzajúcich duelov odchádzali ako porazení len jediný raz a ako víťazi až šesťkrát a aj preto sú so svojim najbližším súperov v bodovej zhode.

Nedeľňajšie priame prenosy
Eibar – Celta Vigo (D. Mucha)
Real Betis – Getafe (D. Mucha)
Real Sociedad – Atlético Madrid (T. Bahník)
Valencia – Athletic Bilbao (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.