Udrží sa Norimberg v 2. lige?

Norimberg je po minuloročnom vypadnutí z Bundesligy na pokraji vypadnutia aj z druhej najvyššej súťaže. O udržanie sa musí v baráži pobiť s treťoligovým Ingolstadtom, ktorý by sa po roku naopak rád vrátil do 2. Bundesligy.

Slávny bavorský klub prežíva v posledných dvoch rokoch neuveriteľný prepad. V sezóne 2018/19 ešte hrával medzi elitou, teraz mu hrozí pôsobenie až v tretej najvyššej súťaži. V spomínanom ročníku skončil na poslednom mieste Bundesligy, v aktuálnej sezóne mal patriť medzi hlavných kandidátov na postup. Už v polovici sezóny bolo ale jasné, že to tak rozhodne nebude. Rok 2020 bol zo strany Norimbergu ešte horší a Bavori môžu byť radi, že nevypadli priamo. Na domácom štadióne Max-Morlock sa pokúsia katastrofálnu sezónu aspoň trochu vylepšiť.

Budú ale musieť zastaviť rozbehnutý Ingolstadt, ktorý po roku túži po návrate do 2. Bundesligy. Tretia liga odštartovala už koncom mája a Ingolstadt patril k najlepším mužstvám v súťaži. Z jedenástich zápasov prehral iba dva a na poslednú chvíľu si zabezpečil postup do baráže. Mužstvo z tretej ligy sa rozhodne nachádza v lepšom rozpoložení a v baráži bude pod menším tlakom ako favorit z Norimbergu. Práve to bude jeho nesmiernou výhodou v boji o postup. V zápase sa bude spoliehať na ofenzívne duo Eckert – Kutschke, ktoré spolu zaznamenalo 27 gólov.

18:10 DS2 Norimberg – Ingolstadt (komentuje S. Suvák)

 

Zobraziť viac