Baráž o najvyššiu súťaž v Nemecku i Škótsku

Ligové súťaže v Nemecku i Škótsku síce už skončili, no boje o účasť v nich naďalej pokračujú.

Stuttgart a Union Berlín, to je dvojica, ktorá sa v dvojzápase pobije o miestenku do ďalšieho ročníka nemeckej Bundesligy.

V prvom dueli domácemu Stuttgartu sa nepodarilo posunúť v tabuľke najvyššej súťaže mimo barážovej priečky, keď v posledných 10 kolách zvíťazil len dvakrát a od pätnásteho Augsburgu ho delili štyri body.

Ani Union napriek účasti v baráži neprežíval práve vydarený záver sezóny. Z posledných desiatich súbojov v 2. Bundeslige vyťažil len 13 bodov z 30 možných a aj preto mu ušiel priamy postup, od ktorého ho pri bodovej rovnosti s Paderbornom delilo len horšie skóre.

Vo štvrtok večer nás tak čaká odpoveď na otázku, či sa podarí lepšie vykročiť Stuttgartu k záchrane alebo Unionu k postupu. Vašim sprievodcom pri nej bude Stano Suvák.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O účasť v najvyššej súťaži sa vo štvrtok večer bude hrať aj v Škótsku. V baráži sa proti sebe postavia St. Mirren, ktorý obsadil v skupine o záchranu v Premiership predposlednú piatu priečku a druhý najlepší tím Championship Dundee United, ktorý v semifinále play-off vyradil po výhrach 3:0 doma a 1:0 vonku Inverness.

Tímy sa proti sebe postavia v tejto sezóne už po druhý raz, vo februárovom pohárovom stretnutí sa z triumfu 2:1 na ihrisku svojho súpera tešil druholigista. Zopakuje takýto výsledok aj v úvodnom zápase baráže a priblíži sa k účasti v Premiership? Dozvieme sa dnes večer v spoločnosti Filipa Mentela.

Baráž o škótsku Premiership
20:40 DS2 Dundee Utd – St. Mirren (komentuje F. Mentel)