Barca navštívi Mestallu, Villarreal privíta Getafe

Madridské veľkokluby súboje 34. kola zvládli. Na ťahu je Barcelona, ktorú čaká ostrá skúška vo Valencii. Betis a Villarreal sa pokúsia využiť nečakané zaváhanie Realu Sociedad.

Ťahákom dnešného programu bude práve súboj dvoch tradičných rivalov z východného pobrežia Španielska na Mestalle. Valencia sa na diaľku pokúsi pomôcť madridským celkom a obrať o body Barcelonu. Príklad si môže brať od hráčov Granady, ktorým sa v strede týždňa podarilo Blaugranas šokovať na Camp Nou. Je otázne, ako na nečakanú prehru 1:2 Messi a spol zareagujú.


Mnohí fanúšikovia Barcelony videli minulý víkend po zaváhaniach Atlética a Realu Blaugranas na prvom mieste tabuľky. Tam sa ale zverencom Ronalda Koemana túto sezónu jednoducho nechce.

V dohrávke 33. kola nečakane nezískali ani bod a opäť sú z vedúceho tria v najhoršej východiskovej pozícii. Ďalšie zaváhanie nepripadá v úvahu, pretože v ďalšom kole sa bude lámať chlieb.

Barcelona v ňom na Camp Nou privíta práve Los Colchoneros z Madridu. Ak by dnes Barca stratila ďalšie body, tak by jej na víťazstvo v LaLige nestačil ani prípadný triumf v kľúčovom zápase sezóny.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dnešný program odštartujeme na Estadio José Zorrilla vo Valladolide, kde pôjde obom mužstvám o veľa. Domáci Real Valladolid nevyhral ani jeden zápas z posledných siedmich a po včerajšom triumfe Huescy spadol do zostupového pásma. Huesca paradoxne pomohla práve Realu Betis, ktorý sa v prípade víťazstva môže bodovo dotiahnuť na piaty Real Sociedad.

Z Valladolidu sa následne presunieme do Villarrealu. Žltá ponorka sa podobne ako Betis pokúsi využiť zaváhanie Sociedadu. Na Estadio de la Ceramica privíta madridské Getafe, ktorému sa v aktuálnej sezóne vôbec nedarí. Silnejšie celky však vie potrápiť.

Pred hlavným zápasom dnešného programu sa ešte zastavíme v Granade. Domáci celok povzbudený veľkolepým víťazstvom dostal nový impulz v boji o pohárovú Európu.

Na siedmy Villarreal stráca Granada iba štyri body a ešte by sa jej to mohlo v závere sezóny podariť. Ďalšie zaváhanie si však nemôže dovoliť. Prvou prekážkou bude nováčik z Cádizu.

PROGRAM 34. kola LALIGY
Real Valladolid – Real Betis (D. Mucha)
Villarreal – Getafe (D. Mucha)
Granada – Cádiz (T. Bahník)
Valencia – FC Barcelona (komentuje T. Bahník)