Barca s cieľom vyvinúť tlak na rivalov, v Elche o záchranu

Barcelona sa ešte pokúsi prehovoriť do boja o titul. V 36. kole LaLigy zavíta na Estadio Ciudad de Valencia, kde plánuje zdolať Levante.

Po bezgólovej domácej remíze na Camp Nou s Atléticom sa Barcelona nachádza v najhoršej východiskovej pozícii z vedúceho tria. Kvôli horším vzájomným zápasom s Realom je až na treťom mieste tabuľky, dva body za Los Colchoneros.

V ostávajúcich troch kolách musia Blaugranas bodovať naplno a veriť, že obaja rivali ešte nejaký bod stratia. Situáciu už nemajú vo vlastných rukách a domáce double je v ohrození.

Naposledy získalo aspoň bod aj Levante, keď po štyroch prehrách v rade remizovalo 2:2 s Deportivom Alavés. Vďaka vynikajúcej forme v úvode nového kalendárneho roka sa však o zotrvanie medzi elitou nemusí báť. Zostupu sa Levante vyhlo predčasne.

Barcelona vyhrala s Levante v oboch predchádzajúcich dueloch. Vždy však na Camp Nou. Z Valencie naposledy odchádzala s dlhým nosom, keď na Estadio Ciudad de Valencia prehrala 1:3.

Záver sezóny si môžu vychutnať futbalisti Osasuny aj Cádizu. Obe mužstvá sa dokázali v predstihu zachrániť, čím splnili hlavný cieľ sezóny. Vo zvyšných kolách sa ešte pokúsia predrať do prvej desiatky. V tabuľke týchto súperov delia dva body. V ostatných týždňoch sa viac darí nováčikovi, ktorý v tejto sezóne prekonal očakávania. Umiestnenie v prvej desiatke by bolo pre Cádiz veľkým počinom.

Na pokojný záver ročníka naopak môžu zabudnúť hráči Elche a Deportiva Alavés, ktorých čaká boj o záchranu až do posledného kola. V mierne lepšej pozícii je baskické Deportivo, ktoré má pred predposledným Elche dva body k dobru. Druhý nováčik má najväčšiu príležitosť rivala v boji o zotrvanie preskočiť a musí ju využiť, inak si pomaly môže začať baliť kufre.

PROGRAM 36. kola LALIGY
Osasuna – Cádiz
(komentuje D. Mucha)
Elche – Deportivo Alavés (T. Bahník)
Levante – Barcelona (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.