Barnsley môže odskočiť Readingu, labute navštívia Birmingham

Futbalový program na Ostrovoch zahájime tromi priamymi prenosmi z anglickej Championship. Pomaly, ale isto ideme do finále. Boj o postup i záchranu vrcholí a každá strata môže mať fatálne následky. Postupové ambície budú chcieť v 39. kole potvrdiť kluby z Walesu, atraktívny súboj tímov z prvej šestky uvidíme v Barnsley.


Lopta sa dá do pohybu už o štvrtej vo Walese. V hlavnom meste bude chcieť Cardiff City nadviazať na vynikajúci úspech z derby, v bitke dvoch najznámejších klubov z Walesu vyhral Cardiff na trávniku Swansea 1:0. Hrdinom súboja sa stal Aden Flint, 31-ročný obranca rozhodol o víťazstve hostí už v 8. minúte zápasu. Napriek cennému víťazstvu stráca Cardiff na play-off štyri body.

V najbližšom stretnutí dostane dobrú príležitosť aktuálnu stratu znížiť. V domácom prostredí privíta nevýrazný Nottingham Forrest, ktorý nezvíťazil od februára. V marci získal v piatich zápasoch iba dva body za dve remízy, v oboch prípadoch ale dokázal o body obrať horúcich favoritov na postup.

Po Readingu si naposledy rozdelil body aj s ambicióznym Brentfordom. Varovným prstom pre domácich je aj fakt, že Nottingham pri svojej predchádzajúcej návšteve na Cardiff City Stadium bodoval naplno.

Cardiff City – Nottingham (komentuje F. Mentel)

Najatraktívnejší zápas dnešného programu uvidíme na Oakwell v Barnsley, kde sa domáci výber pokúsi predĺžiť sériu bez víťazstva tabuľkovému susedovi z Readingu. Hostia v predchádzajúcich zápasoch dvakrát remizovali a prekvapujúco prehrali v Birminghame, čo využili najmä práve The Tykes, ktorí sa v 37. kole dostali pred Reading na piate miesto tabuľky. Naposledy však vyšli bodovo naprázdno a pred vzájomným duelom majú k dobru iba dva body. V domácom súboji tak budú mať ideálnu príležitosť svoj náskok zvýšiť.

Reading však vôbec nepatrí k obľúbeným súperom domácich, práve naopak. Z predchádzajúcich siedmich súbojov vyhral Reading až štyri, zvyšné sa skončili remízou. Barnsley si naposledy dokázalo poradiť s The Royals na Madejski Stadium v roku 2014. Ak nepočítame víťazstvo z ligového pohára, tak Barnsley naposledy využilo domáce prostredie v súboji s Readingom ešte v roku 1996.

Barnsley – Reading (K. Jakubovič)


Birmingham City to má poriadne nahnuté. Tradičný celok s bohatou históriou je na pokraji vypadnutia z Championship, na 21. mieste tabuľky má k dobru iba tri body pred ohrozeným Rotherhamom. United ale odohral o štyri zápasy menej a v posledných troch kolách získal až šesť bodov. Obavy fanúšikov z druhého najväčšieho mesta v Anglicku sú tak namieste.

The Blues uspeli iba v jednom zápase z ostatných piatich. V najbližšom kole sa im navyše do cesty postaví ambiciózna Swansea, ktorá po troch sezónach v Championship zavetrila šancu na návrat medzi elitu. Labute sú aktuálne na vynikajúcom treťom mieste tabuľky.

V posledných dvoch kolách si však situáciu zbytočne skomplikovali. V dôležitých súbojoch s Bournemouthom a Cardiffom nezískali ani bod, čo využil Watford. Sršne si vypracovali šesťbodový náskok. Swansea má jeden zápas k dobru, ďalšie zaváhania ju však na konci sezóny môžu mrzieť.

20:55 PS Birmingham City – Swansea City (K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.