Bayer sa môže dotiahnuť na Borussiu, Sevilla cestuje na Balaídos

Pondelok na DIGI SPORT už tradične patrí ligovým dohrávkam. Tentoraz zavítame prostredníctvom televíznych obrazoviek do Hoffenheimu, Beneventa a tiež do Viga.

Hoffenheim prehral prvýkrát v sezóne tri zápasy v rade a priblížil sa nebezpečne blízko zostupovému pásmu. K dobru má po víťazstve Arminie Bielefeld pred dnešným zápasom iba štyri body. Jeho zlú formu sa pokúsi vo svoj prospech využiť Bayer Leverkusen. 

Farmaceuti túžia aj v tejto sezóne po európskych pohároch. Darí sa im však o niečo menej ako v minulom ročníku. Zatiaľ získali 43 bodov, čo im aktuálne stačí na šieste miesto. Držia sa však v tesnej blízkosti za piatou Borussiou Dortmund, na ktorú strácajú len tri body.

V pondelok ich však nečaká ľahká úloha. V PreZero aréne sa Leverkusenu v posledných rokoch vôbec nedarí, prehral tam tri zápasy z ostatných štyroch. Do známeho prostredia sa vráti Kerem Demirbay a Nadiem Amiri, obaja prišli do Leverkusenu v roku 2019 práve z Hoffenheimu.

Hoffenheim – Leverkusen (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Fanúšikovia talianskej Serie A dajú pravdepodobne prednosť súboju na Stadio Ciro Vigorito. Benevento v ňom privíta nevyspytateľné Sassuolo a nováčik plánuje využiť zlú formu hostí.

Neroverdi bodovali naplno iba v dvoch zápasoch z posledných trinástich. Kvôli tejto sérii sa sami odpísali z bojov o európske poháre, v Serie A sa ale v každom prípade zachránia.

Výhodou Beneventa by mohol byť fakt, že zverenci Roberta de Zerbiho už prakticky nemajú o čo hrať. Nováčik na druhej strane ešte nemá nič isté. Má síce osem bodov k dobru, ale situácia by sa mohla za pár kôl ľahko zmeniť. Večer dostanú ideálnu príležitosť k tomu, aby svoj náskok navýšili.

Benevento – Sassuolo (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Najzaujímavejšie to bude podľa papierových predpokladov v Španielsku. Na západnom pobreží uvidíme duel dvoch tradičných celkov LaLigy, Celta Vigo v ňom na Balaídos privíta Sevillu.

Rojiblancos sú vo forme a pokiaľ sa nestane zázrak, tak nebudú chýbať v nasledujúcom ročníku Ligy majstrov. Na štvrtom mieste tabuľky disponujú luxusným 11-bodovým náskokom.

A to majú dnešný duel s Celtou k dobru. Kelti ale podobne ako ich najbližší súper prežívajú vydarené obdobie. Po rokoch nebudú bojovať o záchranu a zvyšné zápasy si môžu užívať naplno.

Celta Vigo – Sevilla (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.