Bayern si chce napraviť chuť po Lige majstrov, Borussia zahasiť požiar

V dvoch najvyšších futbalových súťažiach v Nemecku ide do tuhého. Bayern si po víťazstve s Lipskom kráča po deviaty titul v rade, zatiaľ čo Borussii hrozí umiestnenie mimo prvej štvorky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Bayern Mníchov je v závere ročníka v domácej súťaži opäť suverénny. Dnes poobede si pôjde po šieste víťazstvo v rade, ktorým sa priblíži k ôsmej obhajobe titulu v rade. Najúspešnejší klub v krajine si bude chcieť triumfom nad Unionom Berlín zároveň vylepšiť náladu.

V strede týždňa Bayern utrpel nepríjemnú porážku od francúzskeho PSG. Napriek tomu, že bol v repríze posledného finále aktívnejší a vytvoril si aj viacero šancí podľahol klubu z Paríža 2:3 a v odvete to bude mať v Parku Princov poriadne náročné. Navyše si bude musieť opäť poradiť bez Roberta Lewandowského, ktorý si poranil koleno a od futbalu si musí nachvíľu odpočinúť.

Podobne ako dnes. V základnej zostave ho pravdepodobne opäť zastúpi Maxim Choupo-Moting, ktorý odohral plnú minutáž nielen proti bývalému zamestnávateľovi z Francúzska, ale aj proti Lipsku. Bayern skóroval minimálne raz v posledných 62 zápasoch v rade, čo je nový klubový rekord. Túto sériu poobede samozrejme plánuje natiahnuť.

Union získal v zápasoch s Bayernom iba jediný bod. Podarilo sa mu to v poslednom vzájomnom dueli. V 11. kole sa zrodila remíza 1:1. Sieť rozvlnili Grischa Promel a Robert Lewandowski.

Bayern – Union Berlín (komentuje S. Suvák)

Lipsko nedosiahne s najväčšou pravdepodobnosťou na ligový titul ani v tejto sezóne. Aj bez Tima Wernera odohralo mužstvo Juliana Nagelsmanna vynikajúci ročník. Bayern je však na jeho smolu predsa len o úroveň vyššie a vzájomný zápas to opäť potvrdil.

V Red Bull aréne vyhral majster po góle Leona Goretzku 1:0 a navýšil svoj náskok pred Lipskom na 7 bodov. Okrem tohto víkendu nás čaká ešte 6 ligových kôl. Bayern je dostatočne skúsený tím na to, aby si takýto náskok udržal. Lipsko bude chcieť v každom prípade skončiť na druhom mieste. K splneniu tohto cieľa mu pomôže úspech v súboji s Werderom Brémy.

Brémy – RB Lipsko (F. Mentel)

Čo by za druhé miesto dala Borussia Dortmund. Druhý najúspešnejší klub v Nemecku má v tejto sezóne nečakané problémy a môže to skončiť naozaj zle. Borussia sa nachádza až na piatom mieste tabuľky, na štvrtý Eintracht Frankfurt stráca už sedem bodov.

Ak sa nakoniec Borussia nekvalifikuje do Ligy majstrov, môžeme očakávať letný výpredaj. O budúcnosti Erlinga Haalanda a Jadona Sancha sa špekuluje prakticky od ich príchodu.

Obaja hráči medzičasom potvrdili svoje nesporné kvality a záujem o nich poriadne vzrástol. O nápadníkov nemá ani jeden z nich núdzu. Pokiaľ Borussia v boji o TOP 4 neuspeje, ich odchod z klubu je vysoko pravdepodobný. Večer čaká Die Schwarzgelben ďalší kľúčový zápas. Borussii sa do cesty postaví ambiciózny Stuttgart, ktorý ho v poslednom vzájomnom zápase ponížil neuveriteľným spôsobom. Stuttgart vyhral v Signal Iduna Parku 5:1.

Stuttgart – Dortmund (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
15:25 DS7 Frankfurt – Wolfsburg
15:25 DS6 Hertha Berlín – Mönchengladbach

2. BUNDESLIGA
12:55 DS2 Kiel – Regensburg (M. Skáčik)
12:55 DS1 Paderborn – Bochum (K. Jakubovič)
Extra GO
12:55 DS6 Düsseldorf – Karlsruher
12:55 DS7 Aue – St. Pauli