Preukáže Bénes kvality proti svojim?

Už v piatok tradične štartujú aj dve najvyššie súťaže v Nemecku. Dôležitý súboj odohrá slovenský ofenzívny univerzál Lászlo Bénes, ktorý v drese Augsburgu nastúpi proti svojim bývalým spoluhráčom.

Bénes po zranení nedostával v tíme Marca Roseho veľa príležitostí, a tak sa obe strany dohodli na polročnom hosťovaní. 23-ročný ofenzívny záložník dohrá aktuálnu sezónu v Augsburgu. Nový tréner mu verí, v základnej zostave nastúpil do všetkých piatich ligových duelov. V tom poslednom si Bénes dokonca otvoril gólový účet, jeho zásah však Augsburgu napokon nestačil ani na bod.

Fuggerstädter nestačili v Berlíne po výsledku 1:2 na Herthu a bola to už ich štvrtá prehra z predchádzajúcich šiestich zápasov. Augsburg je na trinástom mieste a k dobru od zostupového pásma má iba sedem bodov. Mönchengladbach na tom momentálne ale nie je o nič lepšie, keď nevyhral ani jeden súťažný zápas zo siedmich. V lige vybojoval v piatich kolách iba jeden bod a vypadol už aj z nemeckého pohára a veľmi blízko vyradeniu je aj v Lige majstrov. V nej v prvom zápase nevyužil domáce prostredie a podľahol Manchestru City 0:2.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Vo vzájomných súbojoch má tradične navrch Mönchengladbach. Posledný stret sa ale skončil remízou. Gladbach prišiel o víťazstvo v Borussia-Parku v úplnom závere, na 1:1 vyrovnal v 88. minúte Daniel Caligiuri. Augsburg sa z troch bodov proti Borussii netešil už osem stretnutí.

Na zápas sa určite teší Lars Stindl. Najlepšiemu strelcovi Gladbachu sa proti žiadnemu inému súperovi nedarí viac. V šestnástich zápasoch strelil Augsburgu osem gólov a pridal aj sedem asistencií. Foals sa dnes večer pokúsia ukončiť najdlhšiu sériu bez víťazstva pod vedením Marca Roseho.

Augsburg – Borussia Mönchengladbach (komentuje S. Suvák)

2. Bundesliga
18:25 DS2 Heidenheim – Kiel (T. Bahník) (ZRUŠENÉ PRE COVID)
18:25 DS1 Bochum Hamburg (S. Suvák)