Hertha sa dokonale revanšovala Unionu (Bundesliga 27. kolo)

V novembri sa v prvom derby v histórii Bundesligy zrodilo nečakané víťazstvo Unionu. V jarnej odvete sa ale nič podobné neopakovalo. Hertha ponížila na domácom štadióne nováčika 4:0 a pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu zaknihovala druhé víťazstvo v rade. Všetky góly sme videli v druhom dejstve.

Hrdinom druhého berlínskeho derby v histórii Bundesligy sa stal ostrieľaný, 35-ročný útočník Vedad Ibiševič. Bosniacky útočník dostal opäť prednosť v základnej zostave pred Krzysztofom Piątekom a svoju dôveru splatil trénerovi ideálnym spôsobom. V 51. minúte najprv otvoril skóre zápasu a o menej ako minútu už asistoval Lukebakiovi na gól číslo dva. Aj vďaka nemu nakoniec ovládla derby favorizovaná Hertha 4:0.

Hertha Berlín – Union Berlín 4:0 (0:0)
Gól: 51. Ibiševič, 52. Lukebakio, 61. Cunha, 77. Boyata