Bianconeri navštívia Florenciu, Inter privíta Hellas

V dnešnom vysielaní televízie DIGI Sport vám ponúkneme až päť priamych prenosov Serie A.

Poobede sa pozrieme na tri štadióny. Program odštartujeme v Benevente. Nováčika navštívi tradičný klub z Udinese. V súčasnej situácii potrebuje body viac výber Filippa Inzaghiho.Giallorossi sa nachádzajú na 17. mieste, po dvoch víťazstvách Cagliari majú k dobru iba tri body.

Zebry nemajú záchranu ani zďaleka istú, majú len o päť bodov viac. V posledných týždňoch sa im navyše vôbec nedarí, prehrali štyri zápasy z piatich. Beneventu majú rozhodne čo vracať. Posledný vzájomný duel v Dacia aréne ovládol nováčik. Po góloch Caprariho a Letiziu vyhralo Benevento 2:0.

O tretej budete mať na výber z dvoch možností. Prvou bude súboj na Artemio Franchi vo Florencii. Domáca Fiorentina privíta vo svojom chráme Juventus a pokúsi sa nadviazať na úspech z minulého kola. V strede týždňa získala Viola dôležité tri body vo Verone, napriek tomu nemá šesť kôl pred koncom istú záchranu a vo zvyšných stretnutiach ešte bude musieť bojovať.

Bianconeri pred týždňom v dôležitom súboji o prvú štvorku podľahli Atalante. Zaváhanie dokázali v strede týždňa napraviť. V Turíne splnili povinnosť a zdolali Parmu 3:1. Bodovo sa však na Juventus dotiahol vo forme hrajúci Neapol. Bitka o miestenku do Ligy majstrov bude ešte poriadne napínavá a každá strata môže mať fatálne následky. Vo Florencii musí Stará dáma bodovať naplno.

Alternatívou bude zápas na San Sire, kde vedúci Inter Miláno privíta v poslednej dobe utrápený Hellas Verona. Nerazzurri zaknihovali dve remízy v rade, po Neapole ich o body prekvapivo obral nováčik zo Spezie. Lídra tabuľky to ale vôbec nemusí trápiť. Aj napriek dvom stratám disponuje luxusným 10-bodovým náskokom. Scudetto chce však v každom prípade získať čo najskôr.

Ďalší krok môže urobiť už dnes na Meazze, kde Hellas pravidelne poráža. Vyhral deväť z posledných desiatich domácich duelov. Osemkrát sa radoval v lige, raz využil domáce prostredie v pohári.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Podvečer čaká ďalší existenčný zápas na futbalistov Cagliari. Na Sardínii sa pokúsia o tretí triumf v rade, tento raz sa im ale do cesty postaví oveľa náročnejší súper ako v predchádzajúcich prípadoch. Rossoblu budú po Parme a Udinese čeliť vlkom z večného mesta.

Cagliari má rozhodne šance na úspech, pretože AS Rím na rozdiel od Európskej ligy prežíva v Serie A momentálne veľmi zlé obdobie. Giallorossi vyhrali iba jeden zápas zo šiestich.

Po zlých výsledkoch sa prepadli až na siedme miesto tabuľky s trojbodovou stratou na Lazio. Mestský rival má navyše jeden zápas k dobru. Pokiaľ vlci neovládnu pohárovú súťaž číslo dva, tak si pravdepodobne od európskeho futbalu na rok oddýchnu a v lete dôjde k zmenám.

Program zakončíme v Bergame na štadióne rozbehnutej Atalanty. Nerazzurri majú momentálne najlepšiu formu na Apeninskom polostrove a hodlajú ju potvrdiť v domácom súboji s Bolognou.

Tej sa momentálne vôbec nedarí. Zo štyroch ligových duelov vyhrala iba jeden, a preto vypadla z prvej desiatky. Boj o záchranu jej ale v každom prípade nehrozí, zvyšné duely si môže naplno užívať a pomaly sa pripravovať na budúcu sezónu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Program 33. kola SERIE A
Benevento – Udinese
(komentuje M. Petro)
Fiorentina – Juventus (M. Petro)
Inter – Verona (R. Kmeťo)
Cagliari – AS Rím (K. Jakubovič)
Atalanta – Bologna (R. Kmeťo)