Arminia sa pokúsi prelomiť obranu vlkov

Ďalšie kolo nemeckej Bundesligy otvoríme na štadióne nováčika, na ktorom čaká domácu Arminiu nesmierne náročnú úlohu – streliť gól Wolfsburgu, ktorý neinkasoval v piatich zápasoch v rade.

Udržať si čisté konto päťkrát za sebou rozhodne nie je žiadna náhoda. Koen Casteels má v tejto sezóne najlepšiu úspešnosť zákrokov a mužstvo Olivera Glasnera je naozaj v parádnej forme, vďaka čomu sa prepracovalo až na štvrté miesto v tabuľke. S tým zrejme nepočítal ani 46-ročný Rakúšan. Ťažko vybojovanú pozíciu si ale chce udržať a dnes má k tomu dobrú príležitosť.

O body sa pobije na štadióne SchücoArena, kde svoje domáce zápasy hráva Arminia Bielefeld. Minuloročný víťaz 2. Bundesligy sa ale v najvyššej súťaži trápi a body zbiera len zriedka.

Na začiatku týždňa sa však Arminii podarilo prekvapiť nemeckú futbalovú verejnosť. V Allianz Aréne viedla v súboji s Bayernom ešte v 57. minúte 3:1 a bola veľmi blízko víťazstvu. Napokon sa ale majster sveta vzchopil a dokázal vyrovnať. Tento bod však môže mať pre nováčika mimoriadnu cenu.

Streliť tri góly Bayernu rozhodne dodá hráčom potrebné sebavedomie. Veľkým oživením ofenzívy nováčika je Lolee Doan, ktorý od svojho januárového príchodu na hosťovanie z PSV Eindhoven strelil už tri góly a pridal aj tri asistencie. Arminia má aj napriek tomu v najvyššej súťaži na konte iba 18 zásahov.

A to je len o štyri viac, ako v tejto sezóne zaznamenal najlepší strelec Wolfsburgu Wout Weghorst. Ak vlci neinkasujú v Bundeslige ani šiestykrát v rade, prepíšu klubový rekord.

Bielefeld – Wolfsburg (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. BUNDESLIGA

Na futbalový víkend sa ako vždy naladíme dvomi zápasmi z 2. Bundesligy. Aj v nich navštívime štadión nováčika, Braunschweig sa v domácom prostredí pokúsi vylepšiť aktuálnu situáciu a bodovať v zápase s Regensburgom. V rovnakom čase sa dá lopta do pohybu aj v Aue, kde domáci výber privíta ambiciózny Bochum, ktorý žije svoj sen o návrate medzi elitu.

18:25 DS3 Braunschweig – Regensburg (F. Mentel)
18:25 DS2 Aue – Bochum (M. Petro)