Futbalový víkend odštartujeme v Birminghame

Reprezentačná prestávka je za nami a my sa môžeme opäť tešiť na ligový futbal. A začneme naozaj štýlovo, na St. Andrew’s Stadium uvidíme pikantnú bitku o Birmingham.

Štadión momentálne zdieľajú oba kluby. V tomto prípade bude domácim mužstvom Coventry, ktoré privíta slávnejší FC. Rivali sa v ligovom zápase stretnú prvýkrát od roku 2012 a dnes večer sa oba tímy po dvoch neúspechoch v rade pokúsia bodovať.

Pre oba platí, že ideálne by bolo zabodovať naplno, pretože v aktuálnom ročníku na tom zatiaľ vôbec nie sú dobre. Od nováčika sa to viac-menej očakáva a preto momentálne 21. miesto v tabuľke nie je až takým prekvapením. Coventry sa nachádza len bod nad zostupovým pásmom a situáciu bude chcieť ešte pred sviatkami vylepšiť. Rovnaký plán však má aj jeho slávnejší mestský rival. Birmingham City nazbieral iba o päť bodov viac a je sedemnásty, s čím samozrejme nemôže byť tréner Aitor Karanka spokojný.

Ako sme spomenuli vyššie, v Championship si rivali zmerali sily naposledy pred ôsmimi rokmi. Nebol to však ich posledný vzájomný oficiálny zápas. Začiatkom tohto kalendárneho roka sa stretli vo 4.  kole FA Cupu a bolo to poriadne vyrovnané. Oba zápasy sa skončili remízou a o postupujúcom rozhodol až jedenástkový rozstrel, v ktorom malo viac šťastia City. Coventry sa v tom čase ale naplno sústredilo na ligu, ktorú nakoniec dokázalo vyhrať.

Zápas bude pre vás od 20:40 na PREMIER SPORT komentovať Karol Jakubovič.