Bitka o všetko v Parme, Sampdoria navštívi Mapei

V úvodných zápasoch 33. kola Seria A sa bude bojovať najmä o záchranu.

Program odštartujeme v Janove, kde domáce FC privíta Speziu. Obe mužstvá sú zatiaľ relatívne v bezpečí, záchranu však stále istú nemajú. Víťazstvom v dnešnom zápase by sa jej mohli priblížiť. Obaja rivali nazbierali 33 bodov, Janov je pred nováčikom na 14. mieste iba o skóre.

V poslednom kole si obe mužstvá pripísali bod. Janov s ním ale určite nie je taký spokojný ako Spezia. Zatiaľ čo Rossoblu remizovali s Beneventom 2:2, nováčik dokázal o body obrať hviezdami nabitý Inter. Prvý vzájomný súboj skončil tesným víťazstvom Janova. Tri body pre ligovú stálicu zabezpečil v 73. minúte z pokutového kopu skúsený obranca Domenico Criscito.

FC Janov – Spezia (komentuje M. Petro)

Parma má po prehre s Cagliari len veľmi malú nádej na zotrvanie medzi elitou. Na Sardínii pritom Ducali viedli až do 91. minúty 3:2, nakoniec nezískali ani bod, pretože v nadstavenom čase dvakrát inkasovali. Pred dnešným kľúčovým duelom strácajú na záchranu 11 bodov.

Crotone má síce stále matematickú šancu na záchranu, ale neveria v ňu už zrejme ani samotní hráči. Nováčik má ešte o päť bodov menej ako Parma a celú sezónu okupuje posledné miesto tabuľky. Po roku si s najväčšou pravdepodobnosťou opäť zahrá Serie B.

Parma – FC Crotone (R. Kmeťo)

Záchranárske problémy v tejto sezóne nebudú mať ani futbalisti Sassuola, ani Sampdorie. Obe mužstvá sa nachádzajú v prvej polovici tabuľky s bezpečným náskokom pred ohrozenou zónou.

Neroverdi získali v 32 zápasoch ešte o sedem bodov viac a sú na ôsmom mieste tabuľky. Vyhrali tri zápasy v rade a pokiaľ by vo víťazení pokračovali, mohli by ešte potrápiť rímske kluby, ktoré v tabuľke figurujú pred nimi. Na európske poháre to už ale zrejme stačiť nebude.