Bitka o Berlín, Frankfurt v šlágri hostí Bayern

Bundesliga má pre nás v sobotu pripravenú megaporciu kvalitného futbalu z druhej i z prvej najvyššej súťaže. Veľmi zaujímavý bude zápas v hlavnom meste. V histórii Bundesligy uvidíme vôbec prvú bitku o Berlín medzi Herthou a domácim Unionom.

Favoritom budú hostia, pretože nováčikovi sa zatiaľ pri jeho premiére medzi elitou absolútne nedarí. Z deviatich zápasov prehral šesť a pravdepodobne ho až do konca sezóny čaká tuhý boj o prežitie.

Ešte pred derby zápasom v Berlíne sa zastavíme vo Frankfurte, kde sa futbalisti Eintrachtu pred vlastnými fanúšikmi postavia Bayernu Mníchov. Bavori ostávajú napriek priebežnému druhému miestu v tabuľke za očakávaniami. Rozbehnutý stroj z konca minulej sezóny sa nevie dostať do formy a stabilizovať svoje výkony. Body stratili až v štyroch zápasoch z deviatich, takže tréner Kovač nemôže byť vôbec spokojný.

Každopádne na vedúci Gladbach strácajú Bavori len jediný bod a vo Frankfurte sa budú snažiť nadviazať na chudobné víťazstvo s nováčikom v minulom kole, kedy Union Berlín zdolali tesne 2:1.

2. Bundesliga
12:55 Aue – Heidenheim (DS2, M. Skáčik)

Extra GO
12:55 Fürth – Darmstadt (DS7)
12:55 St. Pauli – Karlsruher (DS6)

Bundesliga
15:25 Frankfurt – Bayern (DS2, S. Suvák)
18:25 Union Berlín – Hertha Berlín (DS1, S. Suvák)

Extra GO
15:25 Leverkusen – Mönchengladbach (DS8)
15:25 Brémy – Freiburg (DS7)
15:25 Dortmund – Wolfsburg (DS6)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.