Debut ako z ríše snov (Bundesliga 18. kolo)

Erling Haaland na dnešný deň len tak nezabudne. V drese Borussie totiž prežil taký debut, o akom sníva každý hráč. Za dvadsaťtri minút stihol brankárovi domácich nasúkať hetrik.

Augsburg – Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
Góly: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter – 49. Brandt, 59. Haaland, 61. Sancho

Favorizovaná Borussia prehrávala ešte v 55. minúte 3:1 a všetko nasvedčovalo tomu, že príde v Augsburgu o body. Favre na to zareagoval tak, že do hry poslal v 56. minúte Erlinga Haalanda a potom sa začali diať veci.

Nórsky bombardér sa náročnej situácie vôbec nezľakol, práve naopak. Už po troch minútach na ihrisku znížil svojim premiérovým gólom v drese BVB na rozdiel jediného gólu. O dve minúty neskôr vyrovnal Jadon Sancho a šlo sa od začiatku.

Záverečná dvadsaťminútovka patrila práve najnovšej akvizícii žlto-čiernych. Haaland strelil v 70. minúte druhý gól v zápase a o deväť minút neskôr zavŕšil fantastický hetrik. Jednoducho debut ako z ríše snov, na ktorý sa bude spomínať ešte dlho.

RB Lipsko – Union Berlín 3:1 (0:1)
Góly: 51. a 83. Werner, 57. Sabitzer – 10. Bulter