Hoffenheim predviedol comeback snov, Duda strelil jubilejný gól (Bundesliga 21. kolo)

Ondrej Duda sa gólovo podieľal na prekvapivom víťazstve Herthy s Borussiou Mönchengladbach. Líder tabuľky nezvládol záver zápasu v Signal Iduna Parku. Napriek tomu, že Dortmund vyhrával už 3:0, ubránil doma iba bod za remízu.

Borussia Mönchengladbach – Hertha BSC 0:3 (0:1)
Góly: 30. Kalou, 56. Duda, 76. Selke

Zápas v Borussia-Parku mal prekvapivý priebeh. Skóre zápasu otvoril po pol hodine hry útočník z Pobrežia Sloviny Salomon Kalou. Na 2:0 zvýšil po fantastickej práci Davieho Selkeho Ondrej Duda. Slovenský reprezentant si pripísal v Bundeslige svoj jubilejný desiaty gól. O dvadsať minút si to kolegovia z ofenzívy Herthy vymenili. Duda prihrával, Selke upravil na konečných 3:0 pre hostí.

Borussia Dortmund – TSG Hoffenheim 3:3 (2:0)
Góly: 32. Sancho, 43. Götze, 66. Guerreiro

Ešte šialenejší zápas odohral Hoffenheim v Dortmunde. Lídra tabuľky poslal do vedenia talentovaný Angličan Jadon Sancho. V 43. minúte zvýšil na 2:0 v prospech favorita Mario Götze. Nemecký stredopoliar po zmene strán ešte prihral na gól Guerreirovi a vyzeralo to na ďalšiu pohodlnú výhru domácich. Ešte predtým však prišiel na trávnik alžírsky útočník Ishak Belfodil. Ten v 75. minúte naštartoval Hoffenheim k prekvapivému comebacku. O osem minút neskôr znížil na rozdiel jediného gólu český reprezentant Pavel Kadeřábek. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času strelil Belfodil druhý gól v zápase a vybojoval skvelý bod na štadióne, kde sa to podarilo v tejto sezóne máloktorému mužstvu.

Bayern Mníchov – Schalke 04 3:1 (2:1)
Góly: 12. Bruma (VG), 27. Lewandowski, 57. Gnabry – 25. Kutucu

Súboj dvoch tímov, ktorých forma má ďaleko od ideálu začal lepšie favorizovaný Bayern. Vlastný gól si veľmi nešťastným spôsobom strelil stopér Bruma. v 25. minúte ale vyrovnal z rýchleho brejku mladý záložník Ahmed Kutucu. Remízový stav však trval iba dve minúty. Vedenie domácim vrátil kanonier Robert Lewandowski. Poliak si doslova vychutnal Ralfa Fahrmanna v bráne Schalke a vrátil vedenie favoritovi. V druhom polčase už iba pečatil na konečných 3:1 Serge Gnabry.