Postará sa Heidenheim o ďalší šok?

Werder v prvom barážovom zápase nevyužil domáce prostredie a o Bundesligu bude musieť zabojovať na trávniku druholigového Heidenheimu.

V Brémach sme gól nevideli a definitívu toho, kto bude posledným účastníkom Bundesligy 2020/21, tak dá dnešný zápas na trávniku Heidenheimu. Buď to bude tradičný klub z Brém, alebo uvidíme v elitnej súťaži aj tretieho nováčika. Heidenheim napokon v 2. Bundeslige skončil na treťom mieste za Arminiou Bielefeld a Stuttgartom, keď dve kolá pred koncom ročníka v tabuľke preskočil horúceho kandidáta na postup z Hamburgu. Napriek prehre v poslednom kole mu postup do baráže neušiel a kvalitu preukázal aj v prvom zápase v Brémach, kde sa skúseného súpera vôbec nezľakol a odohral s ním vyrovnanú partiu.

Werder hral v druhej najvyššej súťaži naposledy v sezóne 1980/81. Nechýbalo veľa a vrátil by sa do nej priamo. V poslednom kole najvyššej súťaže ale mužstvo Floriana Kohfeldta zničilo capkov z Kolína suverénnym spôsobom 6:1 a na poslednú chvíľu v tabuľke preskočilo Fortunu Düsseldorf, ktorá vyprevadila do nižšej súťaže Paderborn. Werderu sa v prvej lige paradoxne viac darilo na štadiónoch súpera. Vonku bol ôsmym najlepším tímom v lige, zatiaľ čo v domácom prostredí bol s dvomi víťazstvami druhý najhorší. Túto štatistiku musí potvrdiť, inak sa s Bundesligou minimálne na rok rozlúči.

20:25 DS1 Heidenheim – Werder Brémy (komentuje S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Heidenheim: Muller – Busch, Mainka, Beermann, Theuerkauf – Multhaup, Sessa, Griesbeck, Dorsch – Thomalla, Kleindienst
Werder: Pavlenka – Selassie, Vogt, Veljkovic, Friedel – Klaassen, Bargfrede, Eggestein – Rashica, Fullkrug, Osako

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac