Kto bude posledným účastníkom Bundesligy v budúcej sezóne?

Účasť v ďalšej edícii Bundesligy si v 2. lige napokon vybojovali Arminia Bielefeld a VfB Stuttgart. O poslednú miestenku sa v baráži pobije tretí najhorší celok Bundesligy, ktorým bol Werder Brémy a prekvapenie z druhej najvyššej súťaže. Heidenheim dve kolá pred koncom vyfúkol baráž slávnemu Hamburgu a dnes sa pobije v prvom z dvoch zápasov o premiérovú účasť v elitnej súťaži.

Werder je nakoniec taktiež rád, že sa zúčastní barážového stretnutia. Zabezpečil si ju až v poslednom kole po fantastickom víťazstve s Kolínom (6:1) na úkor Fortuny Düsseldorf a dnes má možnosť vykročiť za udržaním Bundesligy na Weserstadione. V barážovom stretnutí bude napriek zlej sezóne síce favoritom, rozhodne však bude pod väčším tlakom ako Heidenheim, ktorý nemá čo stratiť.

Domáce mužstvo sa bude spoliehať predovšetkým na ofenzívne krídla a na Davyho Klaasena. Holandský stredopoliar sa v posledných štyroch zápasoch sezóny presadil trikrát a bude mozgom ofenzívy.  Osako a Rašica sú najnebezpečnejší muži v zostave Floriana Kohfeldta, obaja strelili v tejto sezóne osem gólov. Ikona Bundesligy Claudio Pizzaro si v poslednom ligovom zápase pripísala 250. štart za Werder a 490. v Bundeslige. Do základnej zostavy sa ale tentokrát pravdepodobne nezmestí a na svoju šancu bude čakať na lavičke náhradníkov.

20:25 DS3 Brémy – Heidenheim (komentuje S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Brémy: Pavlenka – Groß, Veljkovic, Moisander (c) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Augustinsson – Osako, Füllkrug, Rashica
Heidenheim: Müller – Busch, Mainka, Beerman, Föhrenbach – Schnatterer (c), Griesbeck, Dorsch, Mohr – Otto, Kleindienst

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac