Eintracht chce potvrdiť formu v Kolíne, Union využiť krízu Schalke

Capkovia z Kolína sa pokúsia o prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne. V domácom prostredí privítajú rozbehnutý Eintracht Frankfurt. Prvé body by si rado pripísalo aj Schalke, proti bude Union.

Kolínčanom sa vstup do nového ročníka nevydaril a napraviť to budú chcieť už dnes v domácom prostredí v súboji s Eintrachtom Frankfurt. Hostia sa po úvodnej nepresvedčivej remíze s Arminiou Bielefeld rozbehli a vyhrali dva zápasy v rade. A nie hocijaké. Eintracht zdolal ambicióznu Herthu a ako prvý obral o body aj nevyspytateľný Hoffenheim. Tieto vynikajúce výsledky určite dodajú zverencom Adiho Huttera potrebné sebavedomie.

To po slabom začiatku určite chýba domácim. Tri zápasy, tri prehry. Capkom citeľne chýba najlepší strelec tímu z minulej sezóny Jhon Cordoba, ktorý sa cez leto presunul do hlavného mesta a za 13,5 milióna eur posilnil Herthu. Kolín tieto peniaze využil na nákup Ondreja Dudu, Sebastiana Anderssona a Dimitria Limniosa s prísľubom, že sezónu zakončí lepšie ako tú minulú. Minuloročný nováčik sa v Bundeslige zachránil až v posledných kolách a podobnému scenáru by sa tento rok veľmi rád vyhol.

15:25 DS1 Kolín n. R. – Frankfurt (komentuje S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Kolín: T. Horn; Ehizibue, Bornauw, Czichos, J. Horn; Skhiri, Hector; Rexhbecaj, Duda, Thielmann; Andersson
Frankfurt: Trapp; Abraham, Hasebe, Hinteregger; Toure, Rode, Ilsanker, Zuber; Kamada; Dost, Silva

Schalke je podobne ako Kolín bez bodu a nachádza sa v obrovskej hernej i ekonomickej kríze. Po troch odohraných zápasoch je na úplnom dne tabuľky s katastrofálnym skóre 1:15. A budúcnosť vôbec nie je ružová. Schalke sa topí vo finančných problémoch a preto muselo cez leto predávať. Do klubu neprišli adekvátne náhrady, čo sa okamžite prejavilo na výsledkoch tradičného celku z Gelsenkirchenu.

Minuloročný nováčik z Berlína je na tom o poznanie lepšie. Z troch zápasov Union dokázal vyťažiť štyri body, vďaka čomu figuruje na jedenástom mieste tabuľky. Tri z nich získal v poslednom kole. Pred prestávkou predviedol berlínsky klub fantastický výkon, v domácom prostredí ponížil Mainz, ktorému nastrieľal štyri góly. Na tento vynikajúci výsledok sa Union posnaží nadviazať. Schalke sa v momentálnej forme javí ako ideálny súper.

17:55 DS1 Schalke – Union Berlín (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Schalke: Fahrmann; Kabak, Sane, Nastasic; Schopf, Bentaleb, Mascarell, Serdar, Oczipka; Uth, Paciencia
Union: Luthe; Friedrich, Schlotterbeck, Knoche, Trimmel, Lenz; Promel, Andrich; Kruse, Ingvartsen, Becker

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO – 2. Bundesliga
12:55 DS7 Paderborn – Hannover