Bayer sa chystá na Gladbach, Wolfs chcú natiahnuť sériu

Aj v nedeľu uvidíme dva zaujímavé bundesligové zápasy. Wolfsburg si najprv zmeria sily s Hoffenheimom, o pár hodín neskôr sa presunieme do Leverkusenu, kam zavíta ambiciózna Borussia Mönchengladbach.

Po Der Klassikeri uvidíme najzaujímavejší zápas v Leverkusene. V BayArene sa o priebežné umiestnenie v prvej štvorke pobije domáci Leverkusen s Borussiou Mönchengladbach. Obom tímom sa v poslednom období veľmi darí a to nielen v domácej súťaži, ale aj na európskej scéne.

Zatiaľ čo Gladbach čaruje v Lige majstrov v náročnej skupine B, ktorú vedie po troch odohraných zápasoch pred Realom Madrid a milánskym Interom, Bayer Leverkusen sa musel uspokojiť “len” s Európskou ligou. V nej podal okrem zaváhania v Prahe dva suverénne výkony, v ktorých zaznamenal desať gólov.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tieto mužstvá sú v posledných sezónach tradičnými rivalmi v boji o umiestnenie v prvej štvorke. V minulej sezóne bol úspešnejší Mönchengladbach, ktorý rozhodol o postupe do Ligy majstrov v posledných kolách. Rovnaké ambície majú oba tímy aj v aktuálnom ročníku.

V posledných štyroch vzájomných zápasoch sa z víťazstva vždy radovali hostia. Naposledy vyhral Leverkusen v Gladbachu 3:1, čím sa mu revanšoval za novembrovú prehru 1:2 v domácom prostredí. Mönchengladbachu sa v lige naposledy podarilo zostreliť dovtedy suverénne Lipsko. Víťazstvo mu vystrieľal Wolf. Leverkusen si naopak poradil vo Freiburgu, kde strelil až štyri góly.

Veľkú úlohu môže v dnešnom zápase zohrať únava. Borussia odohrala posledný zápas v pohárovej Európe v utorok a na oddych mala štyri dni. Bayer Leverkusen absolvoval zápas vo štvrtok a hráči oddychovali len v piatok a sobotu.

Okrem toho sa pozrieme aj do Wolfsburgu, kde sa príde o body pobiť ambiciózny Hoffenheim. To sa mu v poslednej dobe v lige vôbec nedarí, čo je veľkou záhadou. V Európskej lige vyhral ofenzívne ladený tím všetky tri zápasy s fantastickým skóre 11:1. V Bundeslige nezískal tri body ani v jednom stretnutí z posledných štyroch. Wolsfburg navyše v tejto sezóne ešte stále neprehral a na Hoffenheim to v posledných rokoch vie ako málokto. Hoffenheim naposledy vyhral vzájomný zápas v sezóne 2017/18. Odvtedy neupel ani v jednom zo štyroch vzájomných duelov.

S futbalom začíname už o pol druhej v Darmstadte. V druhej lige uvidíme súboj domáceho mužstva s Paderbornom. Dnešných rivalov delí v tabuľke iba jeden bod. Obaja ťahajú úspešné série bez prehry. Darmstadt neprehral ani jeden zápas z posledných piatich, bývalý bundesligový účastník bodoval v posledných štyroch dueloch.

Extra GO
13:25 Regensburg – Osnabrück