Bayern chce pokračovať v spanilej jazde, Frankfurt privíta Lipsko

Bundesligový program bude aj tento víkend poriadne bohatý. Sobotu odštartujeme dvomi druholigovými zápasmi. Vrcholom programu bude súboj majstrovského Bayernu s Werderom.

Mníchovský Bayern vyhral pred reprezentačnou prestávkou päť ligových duelov v rade a v nastolenom trende hodlá pokračovať aj po nej. Ligu po siedmich odohraných zápasoch vedie s dvojbodovým náskokom pred Lipskom a ten si chce minimálne udržať.

V poslednom ligovom zápase porazil aj druhýkrát v sezóne konkurenčnú Borussiu Dortmund. Jedenásty ligový gól v šiestom zápase zaznamenal nestarnúci Robert Lewandowski. To je o dva viac ako v tejto sezóne nastrieľal celý Werder Brémy.

Hansi Flick povedie Bayern ako hlavný tréner do päťdesiateho súťažného zápasu. Zvíťazil neuveriteľných 45-krát, raz remizoval a iba trikrát prehral. O podobnej štatistike sa môže len snívať jeho náprotivku, ktorý dnes tiež dosiahne míľnik. Pre Floriana Kohfeldta to dnes bude stý zápas na lavičke Werderu. Za ten čas vyhral 34 zápasov, 29-krát remizoval a 36-krát prehral.

Flick nemôže v dnešnom zápase počítať so službami Alphonsa Daviesa, Corentina Tollisa, ani Joshuu Kimmicha. V základnej zostave Bayernu by sa mal naopak objaviť talizman Lucas Hernandez. Ak bol Francúz v základe, Bayern neprehral ani jeden zápas z dvadsiatich štyroch.

Po zápase v Mníchove sa presunieme do Frankfurtu. Eintracht stojí pred nesmierne náročnou úlohou. V domácom prostredí sa pokúsi zastaviť Lipsko, ktorému sa zatiaľ darí aj bez hviezdneho Tima Wernera. So šestnástimi bodmi figuruje na druhom mieste tabuľky.

Strelec však Lipsku jednoznačne chýba. Najlepším strelcom v lige je momentálne obranca Angelino, ktorý sa presadil trikrát. Útočníci Emil Forsberg a Yussuf Poulsen strelili iba dva góly a to môže byť v tejto sezóne pre tím Juliana Nagelsmanna vážny problém.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Okrem toho vám v dnešnom programe ponúkneme aj dva zápasy z druhej najvyššej súťaže. Pozrieme sa na súboj Kielu s Heidenheimom, a tiež Paderbornu so St. Pauli. Na našej platforme DIGI Extra GO vám ponúkneme ďalších šesť stretnutí z oboch najvyšších súťaží.