Bayern môže ísť do trháku, Schalke chce druhý triumf

V dnešnom programe nevynecháme ani nemeckú Bundesligu. Šestnáste kolo skompletizujeme na štadiónoch v Mníchove a vo Frankfurte.

Bayern Mníchov si dnes bude chcieť udobriť fanúšikov, ktorí sú po dvoch posledných zápasoch v novom roku v rozpakoch. Bayern najprv v šlágri kola podľahol v prestrelke Borusii Mönchengladbach, vzápätí vypadol aj z nemeckého pohára. Z hry ho po penaltách šokujúco vyradil druholigový Holstein Kiel. Takto si majster úvod do nového roka rozhodne nepredstavoval.

V zlej forme je najmä obrana. Stratené sebavedomie by najlepším spôsobom získala v prípade, že by v dnešnom dueli vybojovala nulu. To by si prial najmä Manuel Neuer. Bolo by to pre neho 196. čisté konto v Bundeslige, čím by sa vyrovnal svojmu predchodcovi Oliverovi Kahnovi. Freiburg bude ale poriadne ťažkým orieškom, pretože má momentálne najlepšiu formu zo všetkých tímov v súťaži. Vyhral päť ligových zápasov v rade, čo ho vynieslo na ôsme miesto tabuľky.

15:25 Bayern – Freiburg (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Schalke v minulom kole vyhralo prvý zápas v Bundeslige po 359 dňoch. Nebolo to obyčajné víťazstvo. Schalke zostrelilo Hoffenheim štyrmi gólmi, tri z nich vsietil mladý Američan Matthew Hoppe. Na tento úspech hodlá mužstvo z Gelsenkirchenu okamžite nadviazať vo Frankfurte, vďaka čomu by sa prvýkrát odlepilo z ligového dna tabuľky.

Eintracht má však svoje vlastné záujmy. Mužstvá, ktoré sa nachádzajú v tabuľke pred ním v šestnástom kole zakopli, Frankfurt sa môže priblížiť k pohárovým priečkam. Už aj so staro-novou posilou. Do Frankfurtu sa na polročné hosťovanie vrátil Luka Jovič, ktorý bude chcieť objaviť svoju stratenú formu, ktorou si vyslúžil angažmán v Reale Madrid.

17:55 Frankfurt – Schalke (S. Suvák)

2. Bundesliga

13:25 DS3 Kiel – Karlsruher (M. Skáčik)